Ataman grmi na Micića: Taj potez je neprihvatljiv!

Vasilije Micić
2021 Euroleague Basketball

Trener Anadolu Efesa Ergin Ataman oštro je kritikovao igrače zbog poraza od Armanija, a na tapetu se posebno našao srpski plejmejker Vasilije Micić.

Prvak Evrope izgubio je uvodna četiri meča Evrolige. Poslednji u nizu bio je u Milanu rezultatom 75:71. Ataman razlog poraza vidi u jako lošem šuterskom izdanju bekovske linije.

Povezane vesti

Mislim da smo odigrali dobru utakmicu u odbrani, ali u napadu, posebno naša tri organizatora igre nisu bili uspešni u šutevima spolja. Pogodili smo samo dve trojke iz 14 pokušaja Larkina, Micića i Bobue. U svlačionici sam im rekao da su naši napadi iz poslednje četvrtine neprihvatljivi„, jasan je Ataman.

Jedan potez Micića, koji je ubacio dve trojke iz osam pokušaja (ukupno 5/17 iz igre), posebno je iznervirao Turčina.

Pokušaj Micića da pogodi trojku sa osam-devet metara je neobjašnjiv i neprihvatljiv„.

Ni centar Kris Singlton nije prošao bez „prozivke“.

Singlton je bio na parketu 27 minuta, a nije upisao nijedan skok što je za mene takođe razlog za kritiku„, poručio je Ataman.

Branilac titule će novu priliku za prvi trijumf u elitnom takmičenju imati 21. oktobra kad dočekuje Uniks.