Uniks razbio neprepoznatljivu Baskoniju

Euroleague 27. okt 202119:47 0 komentara
Uniks Kazanj
Roman Kruchinin/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Uniksa ubedljivo su pobedili Baskoniju u Kazanju u šestom kolu Evrolige rezultatom 83:69.

Ruski tim je ostvario drugi trijumf u elitnom klupskom takmičenju, dok je neprepoznatvilja Baskonija prekinula seriju od tri pobede i sada ima polovičan učinak 3-3.

Povezane vesti

Ekipa iz Tatarstana je već sredinom prve četvrtine došla do dvocifrene prednosti (17:6), a u 18. minutu bilo je neverovatnih 48:19!

Baskijci su u drugoj četvrtini postigli samo šest poena, prvi posle skoro sedam minuta igre, tako da se na odmor otišlo sa ogromnih 48:23 za ruski tim.

Uniks je u nastavku utakmice bez većih poteškoća održavao veliku prednost, a u finišu trećeg perioda Baskonija je došla do ‘samo’ minus 16 – 60:44.

Džon Braun i Andrej Voroncevič bili su najefikasniji sa po 14 poena, Džarel Brentli je dodao 11, Ajzea Kenan 9, Mario Hezonja 8, a Lorenzo Braun 6, uz 5 asistencija.

Poražene je predvodio Vejd Boldvin sa 23 poena, Metju Kostelo je zabeležio 18, a Tadas Sedekerskis 11 i 12 skokova. Srpski bek Vanja Marinković je za 18 minuta imao 3 poena (0/1 za dva, 1/3 za tri).

Ekipa Velimira Perasovića je na nešto manje od dva minuta pre kraja meča dozvolila gostima da se serijom 11:0 približe na 14 poena zaostatka (79:65), ali vremena za nešto više nije bilo.

Uniks već u petak dočekuje madirdski Real, a tim Duška Ivanovića očekuje gostovanje Zenitu u Sankt Peterburgu.