Zvezda opet ispustila prednost, Lučić i Boldvin presudili

Euroleague 2. mar 202120:36 > 22:50 42 komentara
Džordan Lojd
Photo by Marko Metlas/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Bajerna iz Minhena u Beogradu sa 78:76 u 27. kolu Evrolige. Radonjićev tim vodio je tokom većeg dela meča, ali kao i mnogo puta ove sezone, protivnik je preokrenuo i došao do trijumfa.

Vodili su crveno-beli sa deset poena razlike u dva navrata krajem treće četvrtine, na 4:47 do kraja posle poena Lojda bilo je 68:62, ali od tog trenutka Zvezda nije uspela da organizuje nijedan dobar napad. Jedini koš sve do devet sekundi do kraja bila je trojka Lojda iz izuzetno teške pozicije na isteku napada.

Na drugoj strani Boldvin je blistao, kao i kroz celu utakmicu, a pridružio mu se i Lučić – on je prvo ukrao loptu i pogodio trojku za -2 (68:66), da bi do kraja utakmice postigao još sedam poena, uključujući važnu trojku za 73:71 posle čega se Zvezda nije vratila.

Uprkos tome što je još od treće četvrtine igrao sa četiri lične greške, Vejd Boldvin je igrao do kraja i završio je sa 27 poena (10-14 iz igre) i po 2 skoka i asistencije, Džejlen Rejnolds imao je 13 poena (6-6 iz igre), a Vladimir Lučić 10 (3-8 iz igre, 4sk).

Džordan Lojd predvodio je Zvezdu sa 26 poena (9-18 iz igre), 6 skokova, 2 asistencije, ukradenom, ali i 5 izgubljenih lopti. Kori Volden imao je 15 poena (5-9 iz igre) i po skok i asistenciju, uz 4 izgubljene lopte, a Ognjen Dobrić imao je 13 poena (5-7 iz igre), 6 skokova i asistenciju.

Crveno-beli su pretposlednji sa skorom 7-20, dok su Bavarci na 17 pobeda i 10 poraza.

U narednoj rundi Zvezda u petak gostuje Olimpijakosu u Atini, a dan ranije Bajern dočekuje Panatinaikos.

Tok meča:

Počelo je smušeno i sa mnogo promašaja na obe strane, Bajern je vodio 4:0, a posle brojnih promašaja i iz teških i iz otvorenih situacija, Lojd daje prvi koš za Zvezdu posle pet minuta i 14 sekundi.

Ubrzo je usledila i trojka Lazića, pa crveno-beli nisu skupo platili loš niz u napadu – 8:4 za Bajern. Pogodili su Lojd i Volden trojke, ali i Bajer je uzvratio preko Šiška i Rejnoldsa, pa je na kraju prvog perioda bilo 15:10 za Bajern.

Dejan Radonjić

Dobrić s penala, težak pogodak Uskokovića na isteku napada, pa asistencija za Jagodića Kuridžu, koji trojkom vraća Zvezdu u ranoj fazi druge četvrtine – 17:17. Posle još jedne lepe asistencije Uskokovića, otvorenu trojku je pogodio Dobrić za 20:17 i tajm aut Trinkijerija.

Nije pomogao tajm aut, Lojd i Uskoković doneli su Zvezdi +8, ali Boldvin tad vezuje pet poena – 27:24, tajm aut Radonjića. Lojd je posle minuta odmora vezao četiri poena, potom je i Volden bio siguran s penala, ali Šiško daje svoju treću trojku i smanjuje na 33:31. Lojd je ubacio nove penale i to su bili poslednji poeni u poluvremenu – 35:31.

Boldvin je na kraju prvog poluvremena zaradio tehničku grešku, ali na startu drugog Lojd promašuje penal i to je bio uvod u loš period Zvezde – spor napad, izgubljena lopta Uskokovića, a na drugoj strani Bajern preko Rejnoldsa preokreće za 36:35.

Nije Zvezda dozvolila Bavarcima da preuzmu kontrolu nad mečom – Volden daje dva plus jedan, pa asistira Simonoviću za trojku, da bi posle prodora Lojda domaćin poveo 43:36 za tajm aut Bajerna.

Razigrali su se crveno-beli napadački, priključio se i Dobrić, Lojd je divno asistirao za Jagodića, stizalo se i do linije penala, pa je Zvezda u dva navrata imala i deset poena viška. Ipak, teškim trojkama Silija i Boldvina Bajern stiže na -7 posle 30 minuta – 57:50.

Odbila je Zvezda dva naleta i posle trojke Davidovca bilo je 62:54, ali Boldvin je fauliran pri šutu za tri poena i pogodio je sva tri, da bi potom Gist zakucao uz faul i potpuno vratio goste u igru (62:59).

Posle tajm auta je Dobrić poentirao posle prodora, nešto kasnije i Lojd, ali je Boldvin imao odgovor i držao je Bajern u igri – 66:62. Pogodio je Lojd jako težak šut za +5, imala priliku i da se dodatno odlepi, ali onda Lučić sjajno krade loptu Voldenu i daje trojku za -2 na 3:45 do kraja.

Izgubila je Zvezda ideju u napadu, sve se svodilo na individualne kreacije Lojda, a bacanjima Boldvina i pogotkom s distance Lučića gosti prelaze u vođstvo posle dugo vremena (70:68) na 2:05 do kraja.

Još jednom je Zvezdin napad bio loše organizovan, ali na isteku vremena iz izuzetno teške pozicije Lojd daje trojku za 71:70. Međutim, na drugoj strani Lučić odgovara trojkom za 73:71, tajm aut Radonjića.

Ni sledeći napad Zvezda nije uspela da organizuje kako treba, Lojd je pokušao opet iz jako teške pozicije, nije pogodio, a na drugoj strani Boldvin iz step-beka sa velike udaljenosti ubacuje za +5 (76:71) na 39 sekundi do kraja.

Tu je bio kraj, jeste Zvezda stigla na -2 trojkom Voldena, ali na tri sekunde do kraja, pa vremena nije bilo.