Vezenkov i Slukas pribrani: OLY slavio u produžetku

Euroleague 3. dec 202119:28 > 19:46
Kostas Sloukas
Photo by Roman Kruchinin/Euroleague Basketball via Getty Images

Prvi meč 13. kola Evrolige koji se igrao u petak doneo je veliku dramu u Tatarstanu – gostujući Olimpijakos porazio je posle produžetka Uniks u Kazanju rezultatom 87:84, a posle 40 minuta bilo je 77:77.

Posle ove pobede, treće zaredom, Pirejci imaju skor 9-4, dok je Uniks, koji je imao niz od četiri pobede, sada na 7-6.

Evroliga u petak:

Bila je to veoma izjednačena utakmica u kojoj nijedan tim nije stekao veću prednost od 7 poena. U finišu meča posle trojke Tajlera Dorsija imao je Olimpijakos +3 na manje od dva minuta do kraja, ali je na 67 sekundi do kraja trojkom izjednačio Kenan. Fal je pogodio za dva poena, a produžetak domaćima doneo je Džekiri na 12 sekundi do isteka 40. minuta.

U produžetku je Vezenkov igrao odlično i postigao je ključnu trojku na 29 sekundi do kraja, kojom je doneo nedostižnih +5 timu Jorgosa Barcokasa.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Bugarin Aleksandar Vezenkov sa 22 poena (6/10 iz igre, 7/7 penali), 7 skokova, 3 asistencije i 5 ukradenih lopti. Pratio ga je iskusni Kostas Slukas sa 12 poena (4/9 iz igre) i 8 asistencija, a po 10 poena dodali su Janulis Larencakis i Mustafa Fal, a obojica su imali po 6 skokova.

U ekipi Velimira Perasovića najefikasniji bio je nekadašnji plejmejker Crvene zvezde Lorenzo Braun sa 21 poenom (9/14 iz igre), po 4 skoka i asistencije, ali i 6 izgubljenih lopti. Pratio ga je još jedan Amerikanac – Ajzea Kenan imao je 20 poena (6/15 iz igre). Džon Braun i Mario Hezonja dodali su po 11 poena.

U narednom kolu Evrolige Olimpijakos će u Beogradu gostovati Crvenoj zvezdi, dok će Uniks putovati u Tel Aviv na megdan Makabiju.

Utakmice Evrolige možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko niste korisnik SBB interneta putem EON aplikacije uz EON pakete koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji za 799 dinara mesečno, bez ugovorne obaveze.