Zenit se vratio na pobednički kolosek

Euroleague 22. feb 202120:16 0 komentara
Sergey Grachev/Euroleague Basketball via Getty Images

U zaostalom susretu petog kola Evrolige Zenit je u Sankt Peterburgu savladao Armani 79:70.

Posle tri uzastopna poraza u Evroligi, ruski tim je došao do druge vezane pobede. Posle pobede u infarkt završnici u Beogradu Zenit je na svom terenu savladao jednog od favorita za visok plasman Armani.

Milanska ekipa se specijalizovala za gostovanja ove sezone, a pre poraza u Vilerbanu vezala je četiri pobede na strani i to protiv Fenerbahčea, Anadolu Efesa i Reala. Međutim, u Sankt Peterburgu pretrpela je četa Etora Mesine drugi vezani poraz u gostima. Furiozno je Zenit krenuo, u drugoj četvrtini imao i +11.

Međutim, u trećoj četvrtini ta prednost je splasnula i u poslednjih 10 minuta ekipe su ušle poravnate – 54:54. Igralo se koš za koš do 60:60, a onda serija domaćih 11-2 kojom je trasiran put ka novoj pobedi.

Kod pobednika Gudaitis i Pengos su bili najefikasniji sa po 16 poena, dok je Pengos zabeležio i 10 asistencija. Na drugoj strani Kevin Panter je postigao 16 pogodaka, a Vladimir Micov je meč završio sa pet poena i po skokom i asistencijom.