Minus 23 za kraj, Zvezda pretposlednja na kraju EL sezone

Euroleague 8. apr 202119:46 > 21:40 47 komentara
Marko Simonović
(Photo by Regina Hoffmann/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Crvene zvezda porazom su okončali ovosezonsko izdanje Evrolige, pošto su izgubili od Albe u Berlinu sa 81:58. Zvezda takmičenje završava sa skor 10-24 na pretposlednjem mestu na tabeli, dok je Alba trenutno 14. sa skorom 12-22.

Zvezda se držala jedino u prvoj četvrtini, početkom druge je posle koša Davidovca bilo 24:24 ali tada kola kreću nizbrdo. Do kraja poluvremena Radonjićev tim daje još šest poena, a na drugoj strani je Alba ušla u prepoznatljivi, brzi ritam i sa pet uzatopnih poena Sive prvi put stvorila dvocifrenu prednost (36:26).

Nisu pomagali Radonjićevi tajm auti, prednost Albe je rasla i na poluvremenu je bilo 49:30. Crveno-beli su zaigrali bolje u odbrani u nastavku, ali nijednom nisu bili ni blizu tome da zaprete Berlincima i da se vrate u igru.

Najefikasniji kod Zvezde bio je Marko Simonović sa 12 poena (4-9 iz igre, 2sk), a Džordan Lojd ubacio je 10 (4-12 iz igre), uz po 2 skoka i asistencije. Lendri Noko imao je 7 poena (3-8 iz igre) i 11 skokova, a Ognjen Dobrić dodao je 8 poena.

Albu je predvodio Pejton Siva sa 17 poena (6-14 iz igre) i 8 asistencija, Simone Fontekio postigao je 13 poena (5-10 iz igre), a Markus Erikson 12 (4-7 iz igre).

Zvezda ima skor 10-23 na pretposlednjem mestu, dok je Alba mesto iznad sa skorom 11-22.

Tok meča:

Počelo je trojkom Lojda, ali Alba je brzo preokrenula na krilima Fontekija i Eriksona, te je povela sa 15:7. Ipak, dve trojke Simonovića, uz težak flouter Voldena, vraćaju crveno-bele u igru, na samo tri poena zaostatka (22:19). Na kraju prve četvrtine, posle bacanja Kuzmića i Dobrića, bilo je 24:22 za Berlince.

Davidovac pogađa na startu drugog perioda, ali ne ubacuje dodatno bacanje. Bila je to prilika da Zvezda povede, a posle toga je usledio bolji period Albe u kojem je trener Radonjić morao da traži dva tajm auta – pogađali su Sikma, Erikson i Grendžer, a posle pet vezanih poena Sive, domaći tim prvi put je stekao dvocifreni višak (36:26).

Nastavila je Zvezda olako da gubi lopte, a prednost domaćih je rasla. Posle trojke Fontekija bilo je 41:26, kad je Noko napokon prekinuo lošu seriju gostiju.

Samo je Noko uspevao nekako da probaci loptu kroz obruč, ali zaostatak je bivao sve veći i na kraju drugog perioda bilo je 49:30.

Počela je Zvezda nešto bolje i energičnije u drugom poluvremenu, ali kratki period bolje odbrane nije uspela na pravi način da iskoristi u napadu. Uskoro je Alba ušla u prepoznatljivi, brzi ritam, a posle trojke Eriksona za 60:38, bio je Radonjić prinuđen da zatraži tajm aut.

Bilo je i 25 poena razlike u jednom trenutku, ali je na kraju treće četvrtine ipak bilo +20 za Albu, 66:46.

Poslednja četvrtina bila je samo formalnost, i tima Aita Garsije Renesesa odneo je laku pobedu.