Barselona prejaka za Zvezdu

Euroleague 22. jan. 202120:56 > 21:1934 komentara
Ognjen Dobrić, Nikola Mirotić, Crvena zvezda, Barselona
Srdjan Stevanovic/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Crvene zvezde u 21. kolu Evrolige poraženi su od Barselone u dvorani "Aleksandar Nikolić" rezultatom 72:60.

Crveno-beli su upisali 14. poraz i sa učinkom 7-14 na deobi su pretposlednjeg mesta sa Asvelom, dok su Katalonci upisali četvrti uzastopni trijumf i sa skorom 14-6 dele prvo mesto sa CSKA.

Povezane vesti

Ekipa trenera Dejana Radonjića u ponedeljak je iznenadila Real u Madridu, ali protiv drugog velikana iz Španije nije imala šanse. Gosti su bili bolji rival od prvog do poslednjeg minuta, a za utehu timu sa Kalemegdana su dobri trenuci u finišu oba poluivremena.

Katalonci su veoma brzo došli do osetnije prednosti, u 8. minutu bilo je 18:6, a sprski predstavnik je pred odlazak na odmor uspeo da se približi i dođe na samo četiri poena minusa.

Crveno-beli su se dobro držali u trećoj četvertini, imali su sve vreme priključak sa rivalom, međutim, ekipa Šarunasa Jasikevičijusa je serijom 8:0 u 30. minutu otišla na velikih 57:43.

U prvih 70 sekundi poslednje deonice gosti su imali šest slobodnih bacanja, realizovali su pet, a novom serijom 9:0 otišli su na nedostižnih 66:45 u 33. minutu. Beograđani su do kraja meča uspeli da sačuvaju obraz i serijom 15:4 dođu na svega deset poena zaostatka.

Katalonci su postigli samo dve trojke iz 18 pokušaja, a najefikasnijisu bili Kori Higins sa 14 poena, Pjer Oriola sa 12 i Rolands Šmits sa 11. Nik Kalates je upisao 10 poena, 4 skoka i 5 asistencija, a Nikola Mirotić samo 6.

Kod crveno-belih, koji su u duelu sa Barselonom posle dužeg vremena mogli da računaju na Džordana Lojda, samo je Ognjen Dobrić sa 11 poena bio dvocifren. Lojd je postigao 9 (0/5 za tri), Kori Volden 8, Dejan Davidovac 7, a Kino Kolom 6 poena, uz 4 asistencije.

Katalonci su dobili poslednjih pet međusobnih duela sa Zvezdom, odnosno Beograđani nisu slavili još od 20. oktobra 2017.

Crveno-beli u sledećem kolu (26.01) gostuju Efesu, a potom na svom terenu igraju sa Asvelom.

Meč uživo:

Startne postave:

Zvezda: Volden, Radanov, Dobrić, Rit, Kuzmić.

Barselona:

Gosti su dobro počli meč i u 3. minutu vode 5:0. Dobrić postiže trojku za 3:5.

Katalonci su od prvog minuta ‘stegli’ odbranu… O’Brajant u 4. minutu menja Kuzmića. Radonjić pokušava da probije bedem gostujućeg tima.

Posle dužeg vremena na terenu je Džordan Lojd, koji je bio zaražen koronavirusom.

Barselona sredinom prve četvrtine ima 11 poena prednosti – 14:3. Izuzetna odbrana gostiju. Prvi tajm-aut za Radonjića na četiri i po minuta pre kraja prve četvrtine.

Volden postiže drugu trojku za crveno-bele za 6:14. To su svi poeni za domaće u prvih sedam minuta  40 sekudi.

Barsa je posle trojke Šmitsa imala 18:6.

Dobrić postiće svoju drugu trojku, treću za Zvezdu za 11:21. Tim rezultatom završena je prva četvrtina. Crveno-beli nisu poentirali za dva u uvodnoj deonici.

Zvezda mini serijom 3:0 smanjuje minus na 21:14. Jasikevičijus odmah traži tajm-aut.

Crveno-beli igraju mnogo bolje u odbrani u drugoj četvrtini. Gosti u 14. minutu i dalje imaju dvocifrenu prednost – 24:14.

Volden pogaša trojku u 15. minutu, Barsa vodi 26:17.

Serija crveno-belih 7:0 za 26:21 za Kataonce u 16. minutu. O’Brajant je vezao četiri poena sa penala.

O’Brajant je u 16. minutu dobio treću ličnu grešku i morao je na klupu.

Davidovac postiže trojku u 18. minutu – Barsa vodi 31:26.

Razigrao je i Lojd, Zvezda je u 19. minutu na tri poena minusa – 28:31.

Barselona na poluvremenu vodi 35:31. Dobra druga četbrtina za Beograđane koji su taj deo meča dobili 20:14.

Zvezda je doošla na četiri poena minusa 37:33, ali je Barselona odgovorila i otišla na 47:36 u 24. minutu.

Katalonci su pojačali odbranu, igrači trenera Radonjića teško pronalaze rešenje… Pet poena Zvezde za pet i po minuta u trećem periodu.

Kapiten crveno-belih Lazić postiže trojku i smanjuje na 47:39. Tehnička greška za trenera gostiju Jasikevičijusa. Ali Zvezda promašuje već četvrti penal u ovoj četvrtini.

Kolom postiže trojku i jedan od dva penala za 43:49 u 28. minutu.

Barselona je brzo odgovorila i ponovo je na dvocifrenoj prednosti – 55:43 u 30. minutu.

Gosti su došli do maksimalnih 57:43, a u poslednju deonicu ulaze sa plus 12 – 57:45.

Namerna lična greška dosuđena Kolomu posle 35 sekundi posalednje četvertine. Šmits pogađa oba penala – 59:45. Letonac je samo desetak sekundi ponovo na liniji penala i ponovo oba puta pogađa za maksimalnih 61:45.

Hanga pogađa, serija Barselone 7:0 za plus 19 u 32. minutu – 64:45. Radonjić traži tajm-aut.

Još dva slobodna bacanja za Barselonu – 66:45. Serija 9:0. Zvezda je još bez poena u četvrtom periodu, prošla su tri minuta.

Volden sa penala postiže prve poene za Zvezdu u poslednoj deonici – 66:47. Dva poena domaćih za pet minuta, bez poena iz igre.

Konačno, Noko poentira iz igre za 66:49.

Dobrić postiže trojku (52:66), a Jasikevičijus na četiri i po minuta pre kreja traži tajm-aut.

Serija Zvezde 9:0, do kraja je još tri minuta. Barselona vodi 66:54. Nalet Beograđana prekinuo je Dejvis – 68:54.

Barselona je nastavila niz i u prestonici Srbije ostvarila je četvrti uzastopni trijumf rezultatom 72:60.