FIBA LŠ: Šarlroa trojkama šokirala Partizan!

Košarka ostalo 15. nov 201619:27 > 21:50
Partizan NIS

Košarkaši Partizana poraženi su u 5. kolu FIBA Lige šampiona od belgijskog tima Šarltoa sa 84:70 (22:16, 27:24, 18:21, 17:9). Crno-belima je ovo drugi poraz, dok su Belgijanci, najviše zahvaljujući sjajnom šutu za tri poena, u Beogradu upisali tek prvi trijumf.

Belgijanci su u srpsku prestonicu doputovali potpuno rasterećeni, a sve što je ekipa trenera Aleksandra Džikića dobro uradila viđeno je u uvodnim trenucima utakmice.

Crno-beli su poveli sa 4:0, ali vrlo brzo Šarltoa je preokrenula i zahvaljujući neverovatno preciznom šutu za tri poena bez poteškoća održavala solidnu prednost.

Belgijanci su najvećih plus 14 u prvom poluvremenu imali u 18. minutu (46:32), a podatak da su u jednom trenutku za tri poena šutirali sjajnih 9-11 dovoljno govori o odnosnu snaga na terenu.

Ekipa trenera Aleksandra Džikića ponovila je neke stare greške, a i pored ne tako lošeg napada (16-25 za dva), jednostavno nisu mogli da se izbore sa dalekometnih šutevima gostiju.

Beograđani su drugo poluvreme otvorili serijom 5:0, ali su gosti imali spreman odgovor. Novom trojkom Šarlroa je otišla na 61:49, a na isti način nešto kasnije odbili su „napad“ crno-belih kada su od 61:55 sa dve vezane trojke ponovo otišli na dvocifrenu prednost (67:57).

Vreme je prolazilo, a Partizan nikako nije uspevao da pronađe pravi ritam. Iskusni gosti su tačno znali šta žele, pa čak i kada ih šut nije služio održavali su prednost, koja je trojkom Jaročeviča četiri i po minuta pre kraja meča ponovo porasla na velikih +12 (77:65).

Ubrzo je bilo i maksimalnih 13 poena prednosti za Belgijance i to je bio kraj svih nadanja crno-belih, koji su u poslednjoj četvrtini potpuno podbacili u napadu.

Šarlroa je meč završila sa šutom 14-28 za tri poena, a prednjačili su Ričardson i Boumen sa 16, odnosno Libert i Jaročevič sa po 11 poena.

Kod crno-belih Ratkovica (5 asistencija) i Marinković su postigli po 15, a Robinson, Veličković i Hečer po 8 poena.

Crno-beli u 6. kolu, 23. novembra, gostuju AEK u Atini, dok Šarlroa dočekuje dočekuje Zielonu Goru.