Monako treći na prvom F4 Lige šampiona

FIBA Champions league 30. apr 201719:33 > 19:38
Getty Images/Grant Halverson

Košarkaši Monaka savladali su ekipu Umana Rejer Venecije rezultatom 91:77 i na predvođeni Brendonom Dejvisom u uvertiri finala u kojem će se sastati Tenerife i Banvit.

Tim iz kneževine razliku je napravio u prvom poluvremenu, preciznije u drugoj četvrtini, koju su dobili rezultatom 21:12. Prednost su u nastavku uspešno čuvali i utakmicu uveli u mirnu završnicu.

U redovima pobednika istakli su se Amerikanac Brendon Dejvis koji je ubacio 17 poena i imao 6 skokova, a bivši plejmejker podgoričke Budućnosti Di Bost imao je 12 koševa i 5 asistencija.

Kod poraženih najefikasniji bili su Markiz Hejns i Džamel Hegins postigli su po 13 poena.

Hrvatski internacionalac Hrvoje Perić igrao je 10 minuta, ali se nije upisao u strelce.

U nedelju od 20:15 u velikom finalu sastaju se španska ekipa Tenerifea i turski Banvit.