Nidam: Napravio sam dve skupe greške

Košarka ostalo 6. nov 201910:05 > 10:09
fiba.basketball

Košarkaši Mornara poraženi su od Bamberga u Nemačkoj sa 81:76. Nisu uspeli da stignu do prve pobede u FIBA Ligi šampiona, nisu uspeli da uđu u pobedničku seriju nakon velikog trijumfa nad Cedevita Olimpijom.

Izabranici Mihaila Pavićevića mnogo su grešili u četvrtom kolu izuzetno kvalitetnog evropskog takmičenja. Dozvolili su rivalu 17 ofanzivnih skokova, mnogo poena posle drugog, pa i trećeg napada. Imali du devet izgubljenih lopti, posle kojih su uglavnom stizale kazne u vidu poena iz tranzicije.

U pored svega navedenog u samoj završnici, Mornar je bio na minus tri, bio je u igri, ali nije imao dovoljno koncentracije da stigne do pobede. Odgovornost za poraz je preuzeo Derek Nidam koji je uz 19 poena, imao šest skokova i devet asistencije.

Bamberg je igrao veoma dobro. Imali smo odličan plan utakmice, borili smo se veoma dobro, imali smo neizvesnu završnicu i priliku da stignemo do pobede. Ja sam napravio par grešaka u poslednjoj četvrtini i to nas je koštalo poraza„, rekao je Derek Nidam, koji je izgubio loptu i promašio iz dobre pozicije nakon što je Mornar prišao na 74:71, na nešto više od dva minuta pre kraja.

Trener Mihailo Pavićević realno je sagledao dešavanja na parketu. Naglasio je da su ofanzivni skok i greške u napadu koštale Mornar poraza. Naglasio je da su se igrači borili, dali sve od sebe, da su imali veliku želju, ali ne i dovoljno koncentracije.

Domaćin se borio 40 minuta za pobedu. I mi smo se borili, ali smo u prvom poluvremenu napravili neke krucijalne greške u odbrani, dozvolili smo rivalu da se rastrči i stekne dvocifrenu prednost. Ipak, uspeli smo da se vratimo u meč, na tri minuta pre kraja utakmica je bila na jedan ili dva poseda, sve je bilo otvoreno. Nismo odigrali jako u odbrani, posebno unutar reketa, dozvolili smo protivniku da postigne previše lakih poena. Bamberg je imao 17 ofanzivnih skokova, to je previše, to je rešilo pitanje pobednika”, naglasio je trener Mornara Mihailo Pavićević i dodao:

Igrali smo prilično dobro, borili se, bili u igri, ali je na kraju Bamberg bio bolji od nas, to je košarka. Nadam se da ćemo mi biti bolji u Baru”.

Barani nemaju mnogo vremena za odmor jer već u petak gostuju FMP Železniku u šestom kolu ABA lige.