FIBA LŠ: Tofaš deklasirao Sombateli, Pot se ispromašivao

FMP

Odigrana su četiri susreta trećeg kola grupne faze FIBA Lige šampiona. Najubedljiviju pobedu ostvario je Tofaš na svom terenu protiv mađarskog Sombatelija 90:63.

Tofaš je posle dva poraza konačno došao do pobede. I to protiv objektivno najslabije ekipe. Sve je praktično rešeno u prvoj četvrtini, koju je turski tim dobio 28:8. Posle toga utakmica je otišla u pravcu rutinske egzekucije domaćina.

Kod pobednika Ture je bio najistaknutiji sa 23 poena i osam skokova, dok je Grej zabeležio 14. Na drugoj strani Kauels je prednjačio sa 20 poena, a u gostujućoj ekipi igrao je srpski košarkaš Stefan Pot. Za 24 minuta postigao je sedam poena uz šut iz igre 1/6, a zabeležio je skok i tri asistencije.

U istoj Grupi A Mursija je pobedila Strazbur kod kuće 80:78. Ove dve ekipe su na čelu grupe sa skorom 2-1, dok Tofaš i Sombateli imaju po 1-2.

Odigrani su i mečevi Grupe C. Hapoel je zabeležio i treću pobedu, savladavši u meču za prvo mesto Galatasaraj na svom parketu 82:73. U drugom duelu Ostende je kao gost bio bolji od Legije 68:57 i tako došao do prve pobede, dok je tim iz Varšave i dalje na nuli.