FIBA LŠ: U duelu dva Hapoela slavio Džikićev

Košarka ostalo 1. feb 202323:43 0 komentara
fiba.basketball

Posle poraza od Dižona Hapoel iz Jerusalima koji vodi Aleksandar Džikić uspeo je da zabeleži pobedu u drugoj fazi Lige šampiona u gostima protiv imenjaka Holona 65:63.

Važan brejk zabeležio je tim srpskog trenera protiv protivnika, sa kojim vojuje u istoj ligi. U duelu prvenstveno odličnih odbrana, prvo poluvreme pripalo je Holonu, koji je vodio na poluvremenu 35:30, a drugo ekipi iz Jerusalima.

Ipak, Holon je u poslednjoj četvrtini imao maksimalnih +8 (57:49). Ali je onda usledila serija ekipe iz Jerusalima 14-3 za potpuni preokret. I u krajnjoj liniji za pobedu, prvu u ovoj fazi.

Kod pobednika Rendolf je bio najzapaženiji sa 21 poenom i šest skokova. Na drugoj strani Regland je zabeležio 19 poena.

U ovoj grupi Strazbur je u francuskom derbiju pobedio Dižon u gostima 85:72 i sada ima 2-0, a u narednom kolu sastaje sa Hapoelom Aleksandra Džikića.

Nekada moćan evroligaš Darušafaka, sada je prosečan tim FIBA Lige šampiona. Turski tim je pretrpeo drugi poraz u ovoj fazi, a ovog puta je u Istanbulu slavio Tenerife 80:59.

U poslednjem susretu dana Bon je kao gost bio bolji i to prilično ubedljivo od Manrese 87:69.