LŠ: Šakota gledao poraz svog tima i tuču navijača u Atini

Košarka ostalo 7. dec 202222:31 0 komentara
FIBA.basketball

Košarkaši AEK u petom kolu FIBA Lige šampiona pobedili su Ređo Emiliju 68:59, a meč u Atini obeležili su incidenti na tribinama.

Povezane vesti

Pristalice domaćeg kluba su pred početka utakmice napale 50-100 navijača iz Italije, a prema izveštajima iz Grčke sukob nije bio ni malo bezazlen.

AEK je zabeležio drugi trijumf i posle današnjeg iznenađujućeg poraza Pinar Karšijake u Izmiru od Bona tri ekipe u grupi B imaju učinak 2-3. Vodeći Nemci su sigurni na prvoj poziciji sa skorom 4-1.

Ređo Emilija, koja je pre nekoliko dana za trenera angažovala Dragana Šakotu (bio na tribinama), na poluvremenu je imala deset poena prednosi. Ipak, „žuti“ su u nastavku meča bili mnogo bolji, pogotovo u poslednjoj deonici koju su dobili 21:9.

Mičel je bio najefikasniji sa 16 poena, Vilijams je dodao 15, a Madsen 10, dok su kod gostiju odskočili Hopkins sa 13 i Anim i Ćinćarini sa po 10 poena.

U trijumfo Bona blistao je reprezentativac Severne Makedonije Šorts sa 26 poena, 4 skoka i 9 asistencija, a Malkolm je upisao 20. U turskom timu Delgado i Kuzminskas su zabeležili po 15 poena.

Tofaš je u grupi A u gostima savladao Sombathelj 77:64 uz 8 poena Greja. Stefan Pot je za mađarsku ekipu postigao 5 poena uz po 3 skoka i asistencije za 23 minuta.

Strazbur je u istoj grupi u Francuskoj bio bolji od Mursije 82:70 i sa učinkom 4-1 prvi je na tabeli. Mursija je na 3-2, Tofaš na 2-3, a Sombathelj 1-4.