Revanš Bumersa – Amerikanci pali na Marvel stadionu

Ethan Miller Getty Images Sport

Košarkaška reperezentacija Australije savladala je tim Sjedinjenih Američkih Država u pripremnom meču za predstojeće Svetsko prvenstvo u Kini rezultatom 98:94.

Bumersi su se tako revanširali SAD za poraz od pre nekoliko dana, kada su vodili tokom većeg dela meča, ali je tim Grega Popoviča preuzeo kontrolu i u poslednjoj četvrtini stigao do trijumfa rezultatom 102:86.

Osim toga, bio je to prvi poraz Amerikanaca u Melburnu posle 55 godina.

Ovoga puta američki tim nije uspeo da preokrene u završnici, iako je ponovo imao priliku za to i tako je pretrpeo prvi poraz u pripremama za Mundobasket.

Amerika je bolje otvorila duel i posle 10 minuta igre imala tri poena prednosti (26:23).

U nastavku su Australijanci već pokazali da žele revanš, a ključne napade Amerikanaca odbili su upravo u poslednjoj deonici, kada su Kemba Voker i Harison Barns vraćali svoj tim u život.

Najbolji u pobedi Australije bio je Peti Mils sa 30 poena, tri asistencije i jednim skokom.

Endru Bogut je dodao 16, a dvocifreni su bili i Džo Ingles sa 15 i Aron Bajns sa 13 poena.

U redovima SAD najviše se istakao Kemba Voker sa 22 poena, 20 je dodao Barns dok je Donovan Mičel ubacio 12.