Finska se ne šali, Slovenija pala i u Kopru

FIBA World Cup 28. feb 202219:37 > 21:03 0 komentara
fiba.basketball

Košarkaši Slovenije nisu uspeli da se revanširaju selekciji Finske za poraz u gostima. Na svom parketu, izabranici Aleksandra Sekulića, poraženi su sa 83:79, posle fenomenalne partije Finske u prvom poluvremenu, tokom kojeg je stekla 21 poen prednosti. Finska sada ima skor 3-1, a Slovenija 2-2.

Najefikasniji u sastavu Finske, bili su Mikael Jantunen sa 17, Sasu Salin i Ilari Sepala sa po 13, Elijas Valtonen sa 11 poena. Kod Slovenije, raspoloženi za igru u napadu, bili su Klemen Prepelič sa 20, Majk Tobi sa 17, Jaka Blažič sa 15 i Edo Murić sa devet poena.

Slovenija je željna revanša za poraz u trežoj rundi dočekala selekciju Finske, ali su Finci tokom prvog poluvremena pokazali da pobede koje su ostvarili protiv Hrvatske i Slovenije na svom parketu nisu slučajnost.

Finska je dobila prvu deonicu sa 26:16, zatim je u završnici drugog kvartala pobegla na 41:28, a na poluvremenu, Finska je vodila sa 52:31.

sofascore

Raspoloženi za igru u napadu kod Finske, bili su Sasu Salin sa 13, Mikael Jantunen, Ilari Sepala i Šon Haf sa po sedam poena. Kod Slovenije, bolji od ostalih, bili su Klemen Prepelič sa 10 i Majk Tobi sa devet poena.

U nastavku meča, Slovenija se probudila iz dubokog sna. Zaigrala je znatno agresivnije u odbrani, mnogo bolje u napadu, ali je uoči poslednje deonice i dalje bila u velikom minusu – 64:49. Sredinom poslednjeg kvartala, Slovenci su stigli do 65:72, delovalo je da mogu da stignu do neizvesne završnice.

Nedugo zatim, na dva minuta pre kraja, Slovenci su stigli do 72:76. Klemen Prepelič je promašio trojku sa jedne, a Sasu Salin sa druge strane. Prepelič je izgubio loptu, a Ilari Sepala pogodio trojku za 79:72, na 60 sekundi pre kraja. Drama nije završena. Slovenija je stigla do 79:82, Prepelič je mogao da odvede meč u produžetak, ali nije uspeo da pogodi za tri poena.

Treći FIBA prozor, koji kao i sve ostale utakmice u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, možete da pratite na kanalima Sport Kluba, na programu je od 30. juna do 4. jula. Slovenija će odmeriti snage sa selekcijama Hrvatske i Švedske, a Finsku očekuju dueli sa istim rivalima.