Mihailović: Šteta, prosuli smo sve što smo mukotrpno gradili

FIBA World Cup 27. nov. 202111:461 komentar
fiba.basketball

Košarkaši Crne Gore posle velike borbe i neizvesne završnice, uz 11 promašenih slobodnih bacanja, poraženi su od Francuske u Pou, na startu kvalifikacija za Mundobasket sa 73:67. U drugom meču grupe, Mađarska je kao gost pobedila Portugaliju sa 81:75.

Izabranici Boška Radovića uspunili su obećanje. Iako oslabljeni neigranjem Bojana Dubljevića, Nikole Ivanovića, Marka Todorovića, Jovana Kljajića, Igora Drobnjaka, Vasilija Baćovića, Nikole Vučevića i Marka Simonovića, odigrali su hrabro i muški protiv Francuske u Pou.

Sve utakmice košarkaške reprezentacije Crne Gore u kvalifikacijama za Mundobasket ekskluzivno su dostupne za sve SBB korisnike, na EON, TotalTV i D3 platformama. Možete ih pratiti i ukoliko niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže! (PROMO)

Crna Gora je uz odličnu igru u odbrani, u režiji Vladimira Mihailovića, Džastina Kobsa, Dina Radončića i Zorana Nikolića u napadu, na dva minuta pre kraja treće deonice vodila sa 56:46, ali nije imala snage i koncentracije da stigne do podviga.

Mali pad koncentracije, nekoliko otvorenih pozicija za šut i poeni Nikolasa Langa i Luisa Liberija, vratili su Francusku u igru, a domaćin je zatim kaznio nekoliko promašenih slobodnih bacanja i dve greške u napadu, Crne Gore, za konačnih 73:67.

„Imamo za čime da žalimo, odličan meč je iza nas. Ali, prosuli smo u samo nekoliko minuta sve ono što smo gradili do same završnice meča. Ozbiljan rival kakav je Francuska kažnjava prazan hod, ali se nadam da ćemo iz ove utakmice izvući ono najbolje. Nadam se da će nas meč protiv velikog favorita, usmeriti u pravom smeru. Sledi duel sa selekcijom Portugalije, a pobeda na našem parketu je imperativ”, naglasio je Vladimir Mihailović, koji je protiv Francuske u Pou, ubacio 23 poena.

Crna Gora u narednoj rundi, 29. novembra, sa početkom u 18 časova i 30 minuta igra protiv Portugalije na svom parketu. U drugom meču grupe, snage će odmeriti Mađarska i Francuska, a sve utakmice u kvalifikacijama za Mundobasket, možete da pratite na kanalima Sport Kluba.