U17: Mladi srpski košarkaši poraženi na startu SP u Malagi

FIBA World Cup 2. jul 202217:59 > 18:181 komentar
U17 Srbija košarka 1
Foto KSS

Muška U17 reprezentacija Srbije poražena je od Francuske na startu Svetskog prvenstva, koje se održava u Malagi od 2. do 10. jula.

Povezane vesti

Mladi košarkaši koje predvodi selektor Dragoljub Avramović, poraženi su rezultatom 81:68.

Odlično su počeli meč i dobili prvu četvrtinu sa 26:13, ali je onda usledio veliki pad i već na poluvremenu rival je imao + 4 (39:35).

Na startu drugom poluvremena ponovo su srpski košarkaši došli u vođstvo (42:41), ali su onda Francuzi vezali tri serije po šest, sedam poena i na kraju treće četvrtine stekli veliku prednost od +14 (63:49), koja je u poslednjoj četvrtini u jednom trenutku iznosila čak +21 (75:54). U finišu meča Orlići su ublažili poraz i taj period igre dobili sa 19:18.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Mitar Bošnjaković sa 13 poena. Ognjen Stanković je imao najviše asistencija (5), a Filip Jović uhvaćenih lopti (8).

Na takmičenju u Malagi pored Srbija i Francuske u prvoj rundi u A grupi su još Kanada i Novi Zeland.

Kako prenosi KSS, prema sistemu takmičenja, sve ekipe iz prve runde ići će dalje. Ovaj deo se igra zbog „raspodele“ startnih pozicija pred nokaut fazu.

„Zbog toga će najvažnija utakmica biti osmina finala, gde ćemo da se ukrstimo sa nekim iz B grupe, gde su Španija, Dominikanska Republika, Japan i Litvanija. Idemo utakmicu po utakmicu… “ rekao je između ostalog za sajt KSS selektor Avramović.

Srpski košarkaši su pravo učešća na Svetskom prvenstvu ostvarili kao prvaci prošlogodišnjeg FIBA Čelendžera u Novom Sadu.

Selektor Dragoljub Avramović za SP odredio sledećih 12 igrača: Ognjen Stanković, Andrej Mušicki, Đorđe Ćurčić, Matija Milošević, Mitar Bošnjaković, Asim Đulović, Pavle Nikolić, Lazar Gačić, Bogoljub Marković, Danilo Dožić, Viktor Mikić i Filip Jović.

Uz selektora Avramovića, u stručnom štabu su pomoćni treneri Tomislav Tomović i Marko Spasić, kondicioni trener Marko Lasković, fizioterapeut Milan Bosić i tim menadžer Milenko Tepić.

Srbija drugi meč na SP igra u nedelju 3. jula protiv Novog Zelanda (13.15).