Monako uključio turbo pogon u trećoj četvrtini protiv Asvela

FredDides via guliver images

Košarkaši Monaka dobili su Asvel 89:71 u zaostaloj utakmici 18. kola francuske prve košarkaške lige.

U prvom poluvremenu meč je čak bio u egalu. Na velikom odmoru Asvel je imao tri poena viška, ali se sve preokrenulo kako su igrači izašli iz svlačionice u drugom poluvremenu.

Zaigrao je Monako mnogo bolje u oba pravca i već je tada bilo jasno da Asvel nema nikakvu šansu. 9:0 je bila prva serija ekipe Saše Obradovića, a zatim su četvrtinu završili serijom 8:0.

Monako je tad napravio višak koji nije bio dostižan za posrnuli Asvel i „Roka tim“ je protivnika konstantno držao na velikom rezultatskom odstojanju.

Majk Džejms je bio najefikasniji kod pobednika sa 17 poena, Eli Okobo je imao 14, a kod Asvela je Peris Li ubacio 12. U tim Pjerika Pupea su se posle povreda vratili Timote Luvavu Kabaro i Žo Lovernj, ali nisu imali bitniji uticaj na meč.