Asvelu i +17 nedovoljno za pobedu

Košarka ostalo 17. dec 201720:23 > 20:37
Thearon W. Henderson, Getty Images

Košarkaši Burga savladali su na gostovanju u 13. kolu francuskog prvenstva Asvel rezultatom 87:83, iako su u jednom momentu gubili i sa 17 razlike.

Posle početnog vođstva Burga od 4:0, koji sa klupe vodi crnogorski stručnjak Savo Vučević, sve konce igre je preuzeo Asvel, koji je već nakon prvog dela igre vodio 26:13.

Tim iz predgrađa Liona je dominantno nastavio i u drugoj četvrtini, kada je imao prednost od 49:32, ali je zaliha počela da se topi posle pauze.

Početkom četvrte četvrtine je Burg došao do prvog vođstva posle duže vremena 69:67, a zatim je do kraja utakmice uspevao da održi prednost, koja je na kraju bila četiri razlike.

Najefikasniji u timu Burga bio je Zakari Pikok sa 26 poena, dok ga je pratio Maksim Kurbi sa 17 poena. U timu Asvela Ej Džej Sloter i Dejvid Lajti su ubacili po 13 poena.

Burg je sedmi na tabeli lige sa sedam pobeda i šest poraza, dok je Asvel poziciju niže sa istim odnosom.