Obradovićev Monako ispustio titulu: Asvel šampion Francuske

Francuska 25. jun 202223:04
Asvel BC
Frederic Chambert/Panoramic/Guliver Image

Košarkaši Asvela odbranili su titulu u Francuskoj pošto su u majstorici finala plej-ofa savladali Monako posle produžetka 84:82.

Imao je Monako priliku da sjajnu sezonu začini trofejom. Trofejom koji i dalje čekaju. Ali Saša Obradović će morati da sačeka sledeću sezonu da osvoji trofej i u Francuskoj.

Posle katastrofe u četvrtom meču, kada su mogli na svom parketu da obezbede titulu i selidbe serije u Lion, ekipa se našla u nokdaunu. I tako je počela peti, odlučujući meč. Prvu četvrtinu Asvel je dobio ubedljivo 26:13 i najavio preokret za novu, rekordnu 21. titulu.

Ali ekipa iz Kneževine je počela da se diže od druge četvrtine. Malo po malo se smanjivala razlika i na ulasku u poslednji kvartal domaćin je imao samo poen prednosti (54:53). A onda je usledila serija gostiju 8-1 za preokret i šest poena viška (61:55).

Imao je Monako utakmicu u svojim rukama, ušao u finiš meča i penal završnicu sa tri poena prednosti. Na 14 sekundi do kraja Alfa Dijalo pogodio je samo jedno slobodno bacanje i Monako je vodio 75:73. Ilajdža Okobo je četiri sekunde pre kraja pogodio za izjednačenje, ali je i izvukao faul za dodatno slobodno bacanje. Međutim, promašio je za pobedu i ušlo se u produžetak.

Na kraju u produžetku tragičar je bio Maik Džejms. On je kod rezultata 83:81 za Asvel stao na liniju za slobodna bacanja. Samo je jedno pogodio i tako je Asvel ostao nedostižan i priveo utakmicu kraju.

Kod pobednika Okobo je bio junak sa 20 poena, devet asistencija i sedam skokova. Na drugoj strani Maik Džejms je meč završio sa 16 poena, 10 skokova i četiri asistencije.