Cibona slomila Zabok za 1-0 u seriji

Ex-Yu lige 23. apr 201919:48 > 19:49
Cibona/Zeljko Baksaj, Gordan Lausic & Domagoj Vranar

Košarkaši Cibone pobedom nad Zabokom rezultatom 76:66 otvorili su plej-of hrvatskog prvenstva i tako poveli 1-0 u četvrtfinalnoj seriji.

Gosti su pružili veliki otpor ‚Vukovima‘ tokom tri četvrtine, ali je domaćin u poslednjih deset minuta uspeo da prelomi utakmicu u svoju korist u „Draženovom domu“. Zabok je vodio tokom većeg dela susreta, ali nijednog trenutka nije uspeo da se odvoji na više od devet poena razlike. Cibona je svoj preokret započela u finišu treće četvrtine, da bi zatim poslednji period dobila 22:8 i rešila susret.

Najbolji u trijumfu Cibone bio je Marko Ljubičić sa 20 poena i šest asistecnija, dok je Damir Markota dodao 15 poena i šest skokova.

Na drugoj strani, Krešimir Radovčić je imao 16 poena, dok je Tomas Luka upisao 13.

Naredna utakmica dva tima igra se u subotu od 19.30, a Zabok će biti domaćin. Četvrtfinalne serije se igraju na dve pobede.

Pogledajte sve rezultate i raspored plej-ofa.