Cedevita i Cibona u polufinalu, Gorica izjednačila

Ex-Yu lige 27. apr 201921:33 > 21:35
KK Cedevita

Košarkaši Cedevite savladali su Vrijednosnice Osijek na gostovanju rezultatom 102:80 i rezultatom 2-0 rešili četvrtfinalnu seriju hrvatskog prvenstva.

Domaći tim je pružio veliki otpor Zagrepčanima tokom prvog poluvremena, da bi šampion preuzeo potpunu kontrolu u trećem periodu. Poslednju četvrtinu gosti su otvorili serijom 9:0 i tako prelomili utakmicu za plasman u polufinale.

Najbolji u pobedi Cedevite bio je Džejkob Pulen sa 21 poenom i pet asistencija, dok je Jakov Mustpaić dodao 18 poena, deset skokova i pet asistencija.

Kod Vrijednosnica, Mario Ihring je imao 19 poena, deset asistencija i šest skokova.

Cedevita će se u polufinalu sastati sa pobednikom serije između Zadra i Šibenika, u kojoj Zadrani vode 1-0.

U polufinale se plasirala i Cibona, koja je i drugoj utakmici slavila protiv Zaboka, a rezultat je bio 85:79. ‚Vukove‘ je u tom duelu predvodio Roko Rogić sa 16 poena, dok se u poraženom timu istakao Krešimir Radovčić sa istim brojem poena.

Gorica je u jedinoj preostaloj utakmici subotnjeg programa savladala Split 89:80 i izjednačila na 1-1 u polufinalnoj seriji. Junak tog trijumfa bio je Ante Našić sa 32 poena i devet skokova, dok je kod Splićana Tomislav Gabrić imao 26 poena.

Odlučujuća utakmica te serije igra se 1. maja od 19 časova u Splitu.