Cibona zakazala polufinalni obračun sa Splitom

Ex-Yu lige 12. maj 202120:25 0 komentara
Mateo Drežnjak
KK Mornar/Media Pro

Košarkaši Cibone plasirali su se u polufinale plej-ofa Premijer lige Hrvatske pošto su i u revanšu u gostima savladali ekipu Škrljeva 87:71.

Zagrebački Vukovi u prvoj utakmici su slavili 92:80, a u borbi za plasman u finale sastaće se sa Splitom, koji je u dva meča eliminisao Zabok.

Ekipa srpskog trenera Vladimira Jovanovića je na poluvremenu imala 12 poena prednosti (41:29), što je ujedno bila i najveća razlika u prvih 20 minuta.

Domaći tim je u finišu trećeg i početkom četvrtog perioda nekoliko puta uspeo da se približi na samo četiri poena minusa, ali je Cibona ‘dodala gas’ i serijom 11:0 za 77:62 definitivno prelomila utakmicu.

Krešimir Radovčić je bio najefikasniji kod gostiju sa 20 poena, Darko Planinić je postigao 17, uz 12 skokova, a Mateo Drežnjak 15. U poraženom timu Jure Gunjina je imao 15, a Josip Barnjak i Martin Robertson po 14 poena.

U preostala dva četvrtfinalna duela Zadar i Gorica imaju prednost protiv Šibenke i Sonika.