Gorica gazi bez pardona

košarka lopta koš
Shutterstock, Inc

U okviru 22. kola hrvatske Premijer lige na subotnim utakmicama postignuti su ovi rezultati: Gorica - Furnir 91:73, Osijek - Sonik Puntamika 92:86, Alkar - Hermes 95:71, Šibenka - Škrljevo 88:97.

Odnos snaga na meču Gorica – Furnir najbolje je ilustrovao rezultat, koji je već u prvim minutima stajao na semaforu – 18:0! Gosti su uspeli da se do kraja prve deonice primaknu na jednocifrenu razliku (24:18), kao i na kraju trećeg perioda (68:61), ali domaći su kad god je bilo potrebno dodavali gas i dominirali.

U pobedničkoj ekipi Ozren Pavlović je postigao 14 poena i tome dodao 3 skoka i asistenciju, a Krešimir Ljubičić je upisao 12 poena, 4 skoka i 4 asistencije. Kod poraženih Luka Pandurić je zabeležio 19 koševa, 8 skokova i 4 asistencije.

Osijek je u duelu sa Zadranima bio konstantno u vođstvu, osim krajem prve i početkom druge četvrtine. Sve ostalo je, dakle, bilo u znaku domaćina, koji je u drugom poluvremenu igrao daleko sigurnije (67:54 u trećem periodu) i zasluženo slavio.

Robert Kujundžić je za Osijek uknjižio 29 poena, 4 skoka i 2 asistencije, a Pavao Paić 19 poena, 6 skokova i 2 asistencije, dok je u timu Sonik Puntamike Dino Palčić upisao 17 koševa, 2 skoka i 7 asistencija.

Alkar je bez problema, lagano i ubedljivo porazio ekipu Hermesa. Domaći su konstantno povećavali razliku, koja je maksimalno iznosila 24 poena. U pobedničkom sastavu Ivan Vučić je zabeležio 21 poen, 8 skokova i 2 asistencije, a Naba Terek Ičols je uknjižio 17 poena, 8 skokova i 9 asistencija. dok je za Hermes Ivan Svoboda upisao 22 poena, skok i 2 asistencije.

Šibenka je poražena na svom parketu od Škrljeva, koje je pružilo bolju igru većim delom susreta. Domaći su samo zapretili početkom četvrte deonice, kada su napravili preokret (79:75), ali su gosti ponovo preuzeli kontrolu nad igrom i rezultatom i stigli do sigurne pobede.

Najbolji pojedinac utakmice bio je prvotimac Škrljeva Arkim Martin Roberson sa 29 poena i 5 skokova, a u Šibenki su Milija Miković i Henrik Širko postigli po 24 poena. Prvi je imao i 5 skokova i asistenciju, a drugi 9 skokova i 3 asistencije.

Tabela: Gorica 17-5, Zadar 17-3, Cibona 16-4, Split 15-5, Sonik Puntamika 12-10, Škrljevo 11-11, Zabok i Šibenka 10-11, Osijek i Alkar 6-15, Furnir 4-18, Hermes 3-19.