Hrvatska: Lider kroz iglene uši

košarka lopta koš
Shutterstock, Inc

U 17. kolu hrvatske Premijer lige u subotu su odigrane dve utakmice: Furnir - Šibenka 98:104, Alkar - Gorica 73:74

Šibenka je slavila u Zagrebu protiv Furnira, tako što je napravila preokret krajem prvog poluvremena. Domaći su bili u konstantnom jednocifrenom vođstvu, ali su gosti preokrenuli rezultat u svoju korist pre odlaskna na veliki odmor. U nastavku je Šibenka odmakla na “plus 13” i zasluženo trijumfovala.

Za pobedničku ekipu Milija Miković je postigao 32 poena i tome dodao 4 skoka i 2 asistencije, a njegov saigrač Henrik Širko je upisao 25 poena, 4 skoka i 6 asistencija. Kod domaćina, Luka Pandurić je upisao 21 poen, 5 skokova i 2 asistencije.

Alkar i Gorica su odigrali uzbudljiv susret u kojem su gosti slavili sa “pola koša” (73:74). Gosti su bolje otvorili meč, a onda su domaći prešli u vođstvo, uglavnom jednocifreno, koje nisu ispuštali do kraja, osim na startu četvrte četvrtine. Posle 61:63, ponovo je Alkar imao neznatnu prednost, ali kod 73:71, u poslednjem trenutku Gorica je rivalu zadala odlučujući udarac, šutem za tri poena.

U pobedničkoj ekipi najbolji je bio Naba Terek Ešols sa 21 poenom, 2 skoka i 4 asistencije, a u pobedničkom timu niko se nije istakao posebnim košgeterskim učinkom. Mate Kalajžić je upisao 12 koševa, 2 skoka i 5 asistencija.

Redosled na tabeli: Gorica 12-3, Zadar 12-2, Sonik Puntamika 10-5, Split 10-4, Cibona 10-3, Škrljevo 7-8, Zabok 6-10, Šibenka 6-8, Alkar 4-11, Osijek 5-8, Furnir 3-12, Hermes 2-13.