Hrvatska: Splićani uništili „fenjeraša“ sa plus 66!

Rob Carr, Getty Images Sport

U 17. kolu hrvatske Premijer lige u nedelju su odigrane dve utakmice i postignuti ovi rezultati: Sonik Puntamika - Zabok 64:75, Split - Hermes 125:59.

Zadrani su na svom parketu poraženi od Zaboka, posle velikog pada na kraju prvog poluvremena. Domaći su bolje ušli u meč, imali i dvocifrenu prednost, koja je na odlasku na veliki odmor smanjena na minimum – 35:34. Gosti su potom preokrenuli rezultat, a u samom finišu susreta odmakli na “plus 13” i sve je bilo rešeno.

U ekipi Zaboka najbolji je bio Antonio Črnjević sa dabl-dabl učinkom od 23 poena i 10 skokova, a u redovima poraženih bolji od ostalih bio je Tomislav Cvitković, sa 25 koševa, 7 skokova i 2 asistencije.

A na meču u Splitu viđena je prava kanonada poena, domaći su napunili koš „fenjeraša“, Hermesa i slavili sa čak 66 poena razlike! Splićani su već na poluvremenu imali 28 poena viška, posle čega su i dalje gazili nemoćnog rivala.

U ekipi Splita su čak trojica igrača imala dabl-dabl učinak, Toni Petković je uknjižio 24 poena, 5 skokova i 11 asistencija, Darko Bajo 22 poena i 11 skokova, a Roko Gizdavčić 19 koševa, 2 skoka i 10 asistencija.

Za Hermes je Filip Kordić postigao 13 poena i tome dodao 3 asistencije, a Ivan Mileković upisao 12 koševa, 3 skoka i 3 asistencije.

Redosled na tabeli: Gorica 12-3, Zadar 12-2, Split 11-4, Sonik Puntamika 10-6, Zabok 7-10, Cibona 10-3, Škrljevo 7-8, Šibenka 6-8, Alkar 4-11, Osijek 5-8, Furnir 3-12, Hermes 2-14.