Hrvatska: Zadrani gaze redom

Rob Carr, Getty Images Sport

Na dva subotnja meča u okviru 13. kola hrvatske Premijer lige postignuti su sledeći rezultati: Hermes - Sonik Puntamika 76:98 i Zabok - Alkar 83:82.

Zadrani su na gostovanju u Zagrebu deklasirali domaći Hermes. Raspoloženi tim Sonik Puntamike nije dozvolio „fenjerašu“ nijedno vođstvo u ovom duelu. Pre odlaska na veliki odmor gosti su stekli dvocifrenu prednost, koja je u finišu susreta iznosila 25 poena (71:96).

Najbolji igrač utakmice bio je Tomislav Cvitković, koji je upisao 32 poena i 7 skokova, a u Hermesu Filip Kordić je postigao 22 koša i dodao 4 skoka i 5 asistencija i Franko Kalpić 20 poena, 9 skokova i 6 asistencija.

Na meču Zabok – Alkar bilo je mnogo uzbuđenja, a domaćin je uspeo da zabeleži minimalnu pobedu.

U prvoj četvrtini je domaćin češće bio u vođstvu, ali svega 3, 4 poena, ali je na kraju te deonice bilo 18:21, dok je u drugoj Alkar posle preokreta imao u dva navrata “plus 11”, da bi na poluvremenu bilo 39:42. Ekipa iz Sinja je zadržala blagu inicijativu i u nastavku, ali im tim Zaboka nije dozvoljavao da se rezultatski odlepe. U četvrtoj deonici tas na vagi pretegao je na stranu domaćih, koji su u finišu imali 6, 7 poena viška, a na kraju slavili sa “pola koša”.

U pobedničkom timu dabl-dabl učinak imao je Antonio Črnjević, 19 koševa, 12 skokova i 7 asistencija, dok je u Alkaru Naba Terek Ečols uknjižio 21 koš i 6 asistencija.

Redosled na tabeli: Zadar 11-2,  Sonik Puntamika 9-4, Cibona 9-3, Zabok 6-8, Gorica 8-3, Split 7-4, Škrljevo 6-6, Alkar 4-8, Furnir 3-9, Osijek 4-7,  Šibenka 4-6, Hermes 1-12.