Šibenka posle dominacije kroz iglene uši

Cibona
Cibona/Zeljko Baksaj

U 14. kolu hrvatske Premijer lige u subotu je odigran samo jedan meč, na kojem je Šibenka pobedila Cibonu 71:68.

Šibenčani su na furiozan način otvorili utakmicu, već u prvoj deonici su imali „plus 18“, a na kraju su trijumfovali uz dosta sreće. Domaći su nastavili dominaciju i u većem delu druge četvrtine, međutim, Zagrepčani su smanjili zaostatak pre odlaska na veliku pauzu između poluvremena (38:31), a na kraju trećeg perioda napravili preokret (49:52). U poslednjem kvartalu domaćin je imao minimalnu prednost, a zatim i gosti, da bi u samom finišu Šibenka, posle 68:68, stigla do tesne pobede.

U pobedničkom timu najbolji su bili Milija Miković sa 25 poena, 9 skokova i 4 asistencije, Džejms Frimen sa 19 koševa, 3 skoka i 3 asistencije.

U poraženoj ekipi Damir Markota je upisao 17 poena i 7 asistencija.

Tabela: Zadar 17-3, Cibona i Gorica 16-4, Split 14-5, Sonik Puntamika 12-9, Zabok i Šibenka 10-10, Škrljevo 9-11, Osijek i Alkar 5-15, Furnir 4-16, Hermes 3-18.