Škrljevo rutinski do pobede

Christian Petersen, Getty Images Sport

U nedelju je na programu bio jedan susret 16. kola hrvatske Premijer lige: Škrljevo - Alkar 77:69.

Škrljevo je odnelo pobedu u derbiju „zlatne sredine“, ali uz igru sa oscilacijama. Alkar je otvorio meč sa 5:0 i bio u rezultatskoj prednosti do kraja prve četvrtine (18:14), da bi domaći preokrenuli situaciju u drugom periodu, pa je na odlasku na veliki odmor na semaforu stajalo 37:31. U nastavku je vođstvo Škrljeva postalo dvocifreno (46:36), ali borbeni gosti se nisu predavali, iskoristili su opuštanje domaćih i u 32. minutu napravili preokret (54:53). Inicijativa Alkara je potrajala još koji minut, a onda je Škrljevo dodalo gas i posle 67:66 i 78:69 stiglo do zasluženog trijumfa.

Najbolji na terenu bio je prvotimac Škrljeva Josip Barnjak, koji je zabeležio 28 poena, 8 skokova i 6 asistencija. Na drugoj strani, u Alkaru, Patrik Mekglin je upisao 24 poena, 5 skokova i 7 asistencija, a Dominik Žilber 20 poena i 8 skokova.

Tabela: Cedevita 15-4, Cibona 14-5, Split 15-3, Zadar 14-5, Gorica 12-9, Škrljevo 9-10, Zabok 8-11, Alkar 6-15, Osijek, Šibenka 6-14, Furnir 6-13, Sonik Puntamika 5-14.