Splićani pali u Zaboku, Luković odličan u porazu

KK Split/Zvonko Kucelin

Na nedeljnim utakmicama 20. kola hrvatske Premijer postignuti su sledeći rezultati: Gorica - Sonik Puntamika 103:61, Zabok - Split 92:88, Alkar - Škrljevo 65:66.

Gorica je deklasirala goste iz Zadra u potpuno neravnopravnoj borbi. Prednost domaćih na poluvremenu je bila 14 poena (45:31), ali su u nastavku eksplodirali i odmakli i na „plus 42“ u samoj završnici.

Lovro Mazalin u dresu Gorice postigao je 20 poena i tome dodao 9 skokova, a njegov saigrač Maj Kovačević je upisao 17 poena i 3 asistencije, dok je za goste Ante Gospić uknjižio 18 koševa, 7 skokova i 3 asistencije.

Zabok je savladao Splićane zahvaljujući boljoj igri u većem delu susreta. Domaći su veoma sigurno ušli u meč, veoma brzo odmakli na „plus 14“, a zatim i na 35:18. U drugom poluvremenu su malo posustali, gosti su se primakli na jednocifren zaostatak i u završnici čak napravili i preokret (78:83).  Međutim, domaći su uspeli da se vrate na pobednički kolosek.

U pobedničkom sastavu Ejazu Vorku je zabeležio 29 koševa i 3 skoka, a u splitskoj ekipi Marko Luković je upisao 21 poen, 1 skok i 1 asistenciju i Toni Perković 19 koševa, 5 skokova i 3 asistencije.

Škrljevo je odnelo bodove iz Sinja posle uzbudljive borbe sa puno preokreta. Oba tima su se zaustavile na jednocifrenom vođstvu, što svedoči o ravnopravnoj igri. Na poluvremenu je bilo 32:36, a na kraju treće deonice 52:49, da bi u finišu susreta gosti odmakli na „plus 9“ (55:64), a domaći su uspeli da naprave još jedan preokret (65:64) i to je bilo sve. Škrljevo je izborilo tesnu, ali zasluženu pobedu.

U pobedničkom timu Fran Pilepić je postigao 23 poena i tome dodao 1 skok i 4 asistencije, a Antonio Boban je zabeležio 16 koševa, 3 skoka i 1 asistenciju. Kod poraženih, Naba Terek Ičols je zabeležio 16 poena, 3 skoka i 1 asistenciju.

Tabela: Zadar 17-2, Gorica 15-3, Split 13-5, Zabok 10-10, Sonik Puntamika 10-9, Cibona 12-3, Škrljevo 8-11, Šibenka 8-9, Alkar 5-14, Osijek 5-13, Furnir 4-15, Hermes 3-16.