Split napunio koš Hermesa, Zadar rutinski sa Goricom

Hrvatska 8. apr. 202120:56 > 20:59
Rob Carr, Getty Images Sport

Košarkaši Splita su na svom parketu ubedljivo pobedili ekipu Hermesa 121:88, dok je Zadar kao domaćin bio bolji od Gorice 73:64 u mečevima 31. kola Premijer lige Hrvatske.

Povezane vesti

U Splitu su se gosti iz Zagreba dobro držali do poluvremena, koje je završeno sa +3 u korist domaćeg tima (51:48). Međutim, već nakon treće četvrtine Splićani su imali +20 (85:65), a do kraja meča potpuno napunili koš poslednjeplasirane ekipe na tabeli i slavili sa čak 33 poena razlike – 121:88.

Najefikasniji je bio Perković sa 29 poena, dok je Roko Leni Ukić uz 11 poena imao je čak 13 asistencija. Kod gostiju se istakao Kordić sa 25 poena.

Zadar nije bio tako ubedljiv, ali je rutinski došao do pobede protiv Gorice. Vodio je tokom čitavog meča, na poluvremenu je bilo + 6, na početku poslednje četvrtine je prednost išla i do +15 (63:48), da bi na kraju domaći košarkaši slavili sa devet poena razlike – 73:64.

Najefikasniji na meču bio je dvojac gostiju Pavlović (17) – Baković (16). Onuaku je imao 15 poena u timu Zadra.

Tabela: Zadar 54, Cibona 53, Split 49 (dva meča manje), Gorica 48…