Split prvi finalsita plej-ofa u Hrvatskoj

Hrvatska 21. maj. 202120:07
KK Split/Ivica Cavka

Košarkaši Splita prvi su finalisti plej-ofa šampionata Hrvatske.

Split je do finala došao pobedom protiv Cibone i u drugoj utakmici polufinala u kojoj je slavio rezultatom 93:71.

Neizvesna je bila prva deonica, ali je Split nametnuo svoj ritam u drugoj pa je od poena zaostatka došao do plus sedam.

Agonija Cibone produžila se sa druge na treću četvrtinu, domaćin je u tih 20 minuta postigao samo 30 poena i dodao još 13 u četvrtoj za prilično ubedljiv poraz u drugom polufinalnom duelu.

Ukić je bio najefikasniji u Splitu sa 18 poena, dva manje dao je Luković, sa 13 je pratio Mešiček, sa 12 Marčinković, a Perković je stao na deset.

U ekipi Cibone Planinić je bio najefikasniji sa 16 poena, dva manje dao je Dreznjak, a po deset su dodali Novačić i Radovčić.

Split će rivala za veliko finale dobiti kada Zadar i Gorica odigraju majstoricu 23. maja.