Splitska furija otpisala Šibenku u produžetku

Christian Petersen, Getty Images Sport

U nedelju je odigrana preostala utakmica 25. kola hrvatske Premijer lige, Šibenka - Split 88:96 (84:84).

Mnogo uzbuđenja je doneo dalmatinski derbi, a pobednik je odlučen u produžetku. Gosti su bolje otvorili meč, da bi domaći na kraju prvog perioda preokrenuli na 25:24, a nešto slično se dogodilo i u drugoj četvrtini, pa je na poluvremenu bilo 44:38.

Domaći su zadržali vođstvo do pred kraj treće četvrtine, kada gosti prave preokret (63:64), a u poslednjoj deonici najpre je bila rezultatska klackalica, pa duži period vođstva Šibenčana, ali su gosti izjednačuju u poslednjim trenucima regularnog dela na 84:84.

U petominutnom nastavku je došla do izražaja bolja energija i koncentracija Splićana, koji su eksplodirali i furiozno završili meč. O svemu najbolje govori rezultat na kraju dodatnih pet minuta igre – 12:4 za Split.

U ekipi Splita Ivan Perasović je pružio dabl-dabl partiju, sa 20 poena, 11 skokova i asistencijom, dok su u Šibenki najbolji bili Džejms Frimen, Domagoj Šarić i Henrik Širko. Frimen je upisao 30 poena, 7 skokova i 4 asistencije, Šarić 20 koševa i 3 skoka, a Širko je imao dabl-dabl učinak, 20 poena, 16 skokova i 5 asistencija.

Tabela: Zadar 21-4, Split 20-5, Cibona 20-5, Gorica 19-6,  Sonik Puntamika 15-10, Škrljevo 13-12, Zabok 11-14, Šibenka 10-15, Alkar 7-18, Osijek 619, Furnir 5-20, Hermes 3-22.