Stotka Cibone za nikad veću gužvu na vrhu

Ex-Yu lige 15. mar 202219:51 > 20:56 0 komentara
Cibona/Zeljko Baksaj

Košarkaši Cibone ostvarili su ubedljivu pobedu u zaostalom meču 19. kola na svom parketu protiv Dubrave 100:68 i tako se pridružili timovima na čelu tabele.

Neverovatna situacija na tabeli HT Premijer lige. Posle očekivane i ubedljive pobede Cibone čak četiri tima nalaze se na deobi prvog mesta sa identičnim skorom 17-5. Pored Cibone to su još Zadar, Split i Cedevita Junior.

Vukovi su ipak u najboljoj formi što su potvrdili i protiv Dubrave. Već posle prve četvrtine, koju je domaćin dobio 28:9 bilo je jasno da Dubravu čeka samo ubedljiv poraz i ništa više. Možda čak i nije toliko loš rezultat kako je izgledalo posle prvih 10 minuta.

Kod pobednika Majcunić je bio najzapaženiji sa 21 poenom, dok je Prkačin dodao 14. Na drugoj strani Bjelanović je bio najefikasniji sa 13 poena, uz šest asistencija, dok je Vidović zabeležio poen manje.