Zadar odoleo gostima iz Osijeka, Split ubedljiv

Hrvatska 5. jan. 202121:00
košarka lopta
Shutterstock, Inc

Košarkaši Zadra zabeležili su četvrtu uzastopnu pobedu, pošto su u 16. kolu hrvatske Premijer lige pobedili Vrijednosnice iz Osijeka 73:70.

Domaći su na impresivan način počeli meč, pa su brzo poveli 12:2. Iako je Osijek u nastavku zaigrao mnogo bolje, uspeo je Zadar da čuva prednost do poluvremena (37:34).

Gosti su u trećoj deonici preuzeli primat, da po na početku poslednje četvrtine vodili sa 61:55. Ipak, Zadar je na minut i po do kraja preokrenuo na 65:63, a onda poveo sa 67:63. Prišao je Osijek na 68:66, ali su Vukotić i Kodi bili sigurni sa linije slobodnih bacanja. Na pet sekundi do kraja Junaković je pogodio za 73:70. Lakić je u samoj završnici pokušao da pogodi trojku za izjednačenje, ali nije bio precizan.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bili su Domagoj Vuković i Martin Junaković sa po 14 poena. U ekipi Vrijednosnica iz Osijeka Nino Ćelebić i Robert Kujundžić ubacili su po 15.

Zadar je prvi na tabeli sa skorom 12-2 i osvojenih 26 bodova. Osijek je pretrpeo treći poraz u poslednja četiri meča i sada je deveti u poretku sa učinkom 5-8 i 18 bodova.

Drugoplasirana Gorica pobedila je GKK Šibenku 79:67. Četvrtoplasirani Split je u derbiju savladao trećeplasirani Sonik Puntamiku 92:70. Škrljevo je slavio protiv Zabok 75:66.