Huventud stigao do druge pobede, Rebić 3p

Košarka 20. jan. 202122:57 > 23:22
KK Partizan NIS

U drugom kolu Top 16 faze Evrokupa u sredu se igrala jedna utakmica, a Huventud je u Badaloni rezultatom 95:90 bio bolji od francuskog Nantera i stigao do druge pobede na otvaranju druge faze.

Gosti su krenuli mnogo bolje i imali dvocifrenu prednost na kraju, ali su u drugoj i trećoj četvrtini Katalonci uspeli da ih prestignu i stvore zalihu dovoljnu za pobedu.

Najbolji u reodvima Huventuda bili su Vladimir Brodžijanski sa 17 poena, Šon Doson sa 16, hrvatski centar Ante Tomić imao je 14 poena i 3 skoka, a Makedonac Nenad Dimitrijević dodao je 12 poena.

U poraženoj ekipi Tajler Stoun je bio sjajan sa 26 poena, a 19 je zabeležio Ajzeja Kordiner. Srpski plejmejker Nikola Rebić igrao je 11 minuta i za to vreme postigao 3 poena (1/2 iz igre, 1/1 penali) i imao 2 skoka i asistenciju.

Huventud spole pobede ima 2-0 u novoj grupi jer su u prvom kolu bili bolji od Unikahe, a u sledećoj rundi protivnik će im biti Monako. Nanter je na 0-2 i u sledećoj rundi gostuju u Malagi.

Evrokup možete pratiti u ekskluzivnim prenosima na kanalima Sport kluba.