Avelino i Venecija na pragu polufinala

Košarka ostalo 15. maj 201722:32 > 22:43
SK

Košarkaši Avelina poveli su sa 2:0 u četvrtfinalnoj seriji italijanske košarkaške lige protiv Ređo Emilije, pošto su u drugom susretu bili bolji na svom parketu sa 75:67 posle izvanredne poslednje deonice u kojoj su napravili preokret.

Getty Images/Grant Halverson

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Logan sa 21 poenom, a Aradori je dao 18 za Ređo Emiliju.

Ređo je 37 minuta vodio ali je na kraju ipak izgubio meč, a tvorci preokreta Avelina bili su Logan i centar Kiril Fesenko za koga Ređo nije mogao da nađe rešenje.

Pobeda Avelina dodatno dobija na značaju ako se zna da su igrali bez najboljeg igrača Džoa Reglanda, koji je zbog porodične tragedije otišao u Sjedinjene Američke Države.

Treći meč je na programu u sredu i Avelino će imati šansu da overi plasman u polufinale.

U drugom četvrtfinalnom meču i Venecija je povela sa 2:0 u seriji protiv Pistoje, pošto su drugi meč dobili sa 72:68 uz 18 poena Hrvoja Perića, dok je u ekipi Pistoje najbolji bio Teran Petvej sa 14.

Meč je prelomljen u drugoj četvrtini u kojoj je Venecija odigrala vanserijsku odbranu i spustila protivnika na samo četiri poena za deset minuta, posle 28 koje je Pistoja postigla u prvoj deonici.

U  trećem meču u sredu Venecija će u Pistoji imati šansu da reši seriju i obezbedi polufinale.