Mačvan odveo Armani u polufinale, 13 skokova Tepića

Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Emporio Armanija pobedili su Orlandinu sa 77:62 u četvrtom meču četvrtfinala i upunim rezultatom 3:1 plasirali se u polufinale plej-ofa prvenstva Italije,

Ekipa iz Milana je posle iznenađujućeg poraza u prvoj utakmici nanizala tri trijumfa i u borbi za mesto u finale sastaće se sa Trentinom, koji je u ekspresno završio posao protiv Sasarija (3:0).

Aktuelni šampion je već u prvoj četvrtini došao do dvocifrene prednosti, koja je u trećem periodu iznosila i maksimalnih +22 (45:34). Ekipa sa Sicilije je u 35. minutu uspela da se približi rivali na svega 8 poena zaostatka (67:59), ali je Milan Mačvan trojkom otklonio i poslednju dilemu.

Srpski reprezentativac je sa 15 poena (3/4 za dva, 3/4 za tri), 6 skokova i asisencijom bio najbolji kod gostiju, Davide Paskolo je dodao 12, Riki Hikmen 10, a Miroslav Raduljica 8 poena (3/5 za dva), uz 4 skoka.

U domaćem sastavu Dominik Arči je upisao 15 poena, Milenko Tepić 7 (3/4 za dva), 13 skokova i 3 asistencije, a Nikola Ivanović 6 poena.

Avelino u drugom polufinalu čega boljeg iz duela Venecija – Pistoja (2:1).