Lega A: Micov predvodio Armani, Breša čuva vrh

Košarka ostalo 17. dec 201721:45 > 22:06
Turkish Airlines EuroLeague

U nedelju je na programu 11. kola Palakanestra bilo pet mečeva, a pobede su ostvarili Virtus, Armani, Trentino, Avelino i Breša. U pobedi Armanija istakao se i srpski internacionalac Vladimir Micov.

Virtus je bio bolji od Torina rezultatom 84:76 i stigao do petog trijumfa u sezoni.

Tim iz Bolonje su do trijumfa predvodili reprezentativac Pjetro Aradori sa 16, Keni Loson takođe sa 16 i Alesandro Đentile sa 14 poena i 9 skokova.

Na drugoj strani u Fijat Torinu istakli su se Moris Garnet i Lamar Paterson sa po 15 poena.

Torino je nakon poraza na petom mestu sa sedam pobeda.

Emporio Armani je na domaćem terenu bio bolji od Kantua rezultatom 93:77. Jedini italijanski Evroligaš bio ubedljiv, pobedio u svakoj četvrtini i stigao do osme pobede i trećeg mesta u prvenstvu.

Predvodio ih je Endru Gaudlok sa 23 poena, a srpski internacionalac Vladimir Micov bio je veoma dobar sa 15 poena (6/9 iz igre) i 4 skoka za 23 minuta na parketu.

U timu Kantua Tomas Čarls je bio najefikasniji sa 20 poena. Bio je to šesti poraz Kantua u 11 mečeva.

Trentino je kod kuće pobedio Kremonu rezultatom 90:79 – do trijumfa ih je vodio Dominik Saton sa 24 poena i 13 skokova. Darijus Džonson Odom je igrao veoma dobro i postigao 19 poena, ali nije uspeo da spasi svoj tim od poraza.

Avelino je slavio na gostovanju u Pezaru sa 83:78, a Rič Džejson je bio superioran u domaćem timu sa 25 poena. Pezaru nije pomogla dobra partija Letonca Rihardsa Kuksiksa, koji je ubacio i trojku sa svoje polovine.

U poslednjem meču kola Breša je bila bolja od Rejer Venecije rezultatom 90:71, a do pobede su došli u poslednjoj deonici, jer su u četvrtu četvrtinu ušli sa nerešenim rezultatom.

Najefikasniji u timu lidera tabele bili su Mur i Hant sa 28, odnosno 21 poenom, a u poraženoj Veneciji Orelik je ubacio 15 koševa.

Breša nakon trijumfa ostaje na čelu tabele, a poraženi su samo jednom od početka sezone. Venecija je do sada ostvarila sedam pobeda iz 11 kola.