Micov odličan, Tepić sjajan, Avramović fantastičan

Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images

U subotu je u italijanskom košarkaškom takmičenju Lega A odigrano čak sedam susreta, a najzanimljivije je bilo u Brindiziju, gde je domaći slavio protiv Sasarija nakon produžetka. Armani je pobedio Ređo Emiliju, uz odličnu partiju Vladimira Micova.

Armani je bio bolji od Ređa rezultatom 92:78, a Micov je imao 18 poena (7/16 iz igre), 1 skok, 2 asistencije za 27 minuta na terenu. Endru Gaudlok je dodao 15 za Armani.

U protivničkom timu Amadeo Dela Vale nastavio je sa fenomenalnim partijama – ubacio je 34 poena u porazu svog tima.

Pistoja je u gostima pobedila Torino 84:77 – Đuzepe Poeta imao je 20 poena u poraženom timu, a Pistoja je pobedila pre svih zahvaljujući Tajusu Mekgiju, koji je imao 17 poena.

Trentino je ponizio Orladninu postigavši skoro duplo više poena kod kuće – bilo je 117:59 za domaćina. Mnogo je bilo dvocifrenih u Trentinu, a najefikasniji bio je Saton sa 18 poena, dok je u veoma lošoj ekipi gostiju bolji od ostalih bio Adam Smit sa 12 poena.

Breša je kod kuće bila bolja od Kantua 86:71 – Markus Lendri ubacio je 17 poena za pobednika, a Kristijan Burns imao je 19 za goste.

Brindizi je slavio posle produžetka kod kuće protiv Sasarija 105:98 – Milenko Tepić bio je fantastičan sa 24 poena (10/16 iz igre), 5 skokova, 2 asistencije za 29 minuta. U ekipi Sasarija blistali su nekadašnji igrači ABA lige – Džošua Bostik imao je 26, a Darko Planinić čak 28 poena, dok je Rok Stipčević imao 19.

Vareze je pobedio Pezaro sa 88:68, a blistao je srpski reprezentativac Aleksa Avramović, koji je u pobedi svog tima ubacio 29 poena (10/13 iz igre), 2 asistencije za 25 minuta.

U poraženom timu 21 poen ubacio je Erik Mata.

Kremona je bila bolja od Virtus Bolonje kod kuće 91:78 – 20 poena za domaćina dao je Drejk Diner, a kod gostiju nekadašnji reprezentativac Poljske Markus Sloter imao je 12 poena i 5 skokova.

Pogledajte REZULTATE i TABELU košarkaške Serije A.