Avramović ključan za trijumf Varezea, Micov van sastava

Košarka ostalo 8. apr 201822:22 > 22:29
fiba.basketball

Košarkaši Armanija pobedili su ekipu Torina u 25. kolu italijanske Serije A rezultatom 90:78. Vareze je slavio protiv Orlandine 75:73, a pobede su osvarili i Breša, Avelino, Venecija, Trento i Pistoja.

Armani se dosta dugo mučio na domaćem parketu protiv Torina koji je bio konkurentan na ovom meču sve do poslednje četvrtine. Tada je milanski tim uspeo da ostvari prvo ozbiljnije vođstvo serijom 11:0 kojom se i završila utakmica.

Endru Gaudlok je bio najefikasniji sa 23 poena kod Armanija, dok je Dijante Geret dao 20 kod Torina.

Aleksa Avramović je imao odličan meč na gostovanju njegovog Varezea na Sicijili. U ovoj utakmici nijedan tim nije ostvario ozbiljniju prednost a u uzbudljivoj završnici je Vareze imao više koncentracije, posebno Larson Tajler i Stenli Okoje. Okoje je bio najefikasniji sa 18 poena, dok je Avramović imao jedan manje. Aleks Noks je kod Orlandine imao 16 poena, dok je Vojislav Stojanović za 24 minuta na parketu postigao devet poena.

U derbiju kola je Venecija bila bolja na gostovanju Ređo Emiliji 81:76. Hrvoje Perić i Markez Hejns su imali po 18 poena na ovom meču, dok je kod Ređa Kris Rajt imao 24. Ovaj meč je propustio najbolji poenter Ređo Emilije Amadeo Dela Vale.

Breša je uz 20 poena Mikelea Vitalija slavila protiv Sasarija na Sardiniji 80:76. Avelino je imao odličan meč protiv Kremone jer je slavio 95:72, a Pezaro je savladao Pistoju 80:72.

Brindizi Milenka Tepića je bio daleko od bilo kakvog rezultata protiv Trenta na gostovanju. Aktuelni vicešampion je slavio 85:68, a najefikasniji je bio Šavon Šilds sa 22 poena. Milenko Tepić je kod Bridizija za 24 minuta na parketu postigao dva poena.