Uzalud trojke Micova, Breša vodi 1:0 protiv Armanija

Košarka ostalo 24. maj 201822:40 > 22:48
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Breše poveli su sa 1:0 u polufinalnoj seriji italijanske lige protiv Armanija, slavivši u duelu igranom u Milanu rezultatom 85:82.

Breša je bolje igrala tokom većeg dela meča, u trećoj četvrtini je povela sa 13 poena, razlike, ali je Armani serijom 8:0 uspeo da smanji zaostatak pred poslednjih deset minuta.

Pokušavali su domaći igrači da naprave preokret i došli su veoma blizu, Vladimir Micov je na nešto manje od dva minuta pre kraja pogodio trojku za izjednačenje – 78:78.

Gosti uspevaju da se odlepe na plus četiri, da bi Micov još jednom trojkom, ukpuno četvrtom na meču ponovo uneo neizvesnost – 81:82.

Gosti sa linije za slobodna bacanja dolaze da prednosti 84:81, Micov potom pogađa samo jedno slobodno bacanje, da bi Gaudlok imao priliku da trojkom konačno dovede Armani u vođstvo, ali je očajno šutirao.

Na kraju su domaći imali i napad za izjednačenje, ali Micov nije pogodio uz zvuk sirene. Srpski internacionalac bio je najefikasniji kod ekipe iz Milana sa 17 poena, Gudaitis je ubacio 14, Ćinćarini 13, Gaudlok 12…

U ekipi Breše, Mikele Vitali je bio odličan sa 20 poena, Koton je dodao 14, Lendri 12. Drugi polufinalni par čine ekipe Venecije i Trentina, koji će svoj prvi meč odigrati u petak.

Armani i Breša drugi duel igraju u subotu, takođe u Milanu.