Micov i Gaudlok vodili Armani do ribrejka u Breši

Italija 28. maj 201823:37 > 23:48
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Armanija poveli su 2:1 u polufinalnoj seriji plej-ofa košarkaške Serije A pošto su slavili u gostima protiv Breše 80:74 i vratili brejk.

Već u prvoj utakmici u Breši ekipa iz Milana vratila je brejk i tako došla na prag plasmana u veliko finale. Domaćin je vodio na poluvremenu 38:36, ali su gosti prelomili u trećoj i četvrtoj četvrtini. U trećoj briljirao je Vladimir Micov, koji je postigao 11 poena u tom intervalu, a u četvrtoj Endru Gaudlok sa 14 i tako je Armani došao do velikog trijumfa.

Gaudlok je bio najefikasniji sa 20 poena, dok je Micov zabeležio 16. Na drugoj strani Markus Lendri je bio najefikasniji sa 19, Mikele Vital je zabeležio 18, a Brajs Koton 17 poena. Četvrti meč na programu je u sredu takođe u Breši, dok će se eventualna peta utakmica igrati u Milanu.