Preokret Breše protiv Venecije, sjajni Sasari

Košarka ostalo 4. jan 202022:52 > 22:56
Getty Images/Zhong Zhi

Košarkaši Breše savladali su Veneciju 70:64, a Sasari kao gost ekipu Pistoje rezultatom 78:70 u prvim mečevima 16. kola italijanske LBA lige.

Na taj način Breša je nastavila seriju sjajnih partija, pošto je zabeležila sedmi uzastopni trijumf, peti ligaški.

Ekipa koju sa klupe predvodi legendarni Vinćenco Espozito, sačuvala je treću poziciju sa 11 pobeda, a u trijumfu nad Venecijom zablistali su snažni Avudu Abas sa 22 i Amerikanac Diandre Lensdaun sa 20 poena. Kod gostiju, Džeremi Lamar Čapel upisao je 12, a Stefano Tonut i Andrea De Nikolao po 10 poena.

Venecija je doživela osmi ovosezonski poraz, iako je sjajno igrala sve do 36. minuta, kad je vodila rezultatom 59:49. Od tog trenutka, potpuno je stala i dozvolila domaćinu da napravi čudesan preokret.

Prvo su primili u seriji 16 poena (65:59), a do kraja meča, Breša je nepogrešivim izvođenjem slobodnih bacanja zapečatila pobedu.

Pistoja je dočekala sjajni Sasari, koji je boljom igrom u drugom poluvremenu zabeležio i osmu uzastopnu pobedu. Ekipa Đanmarka Poceka, koja jedina preti lideru Virtusu, uspela je od sredine četvrte četvrtine da preuzme stvar u svoje ruke.

Posle 60:60, trojkama Đentilea, Spisua i Džerelsa pobegli su na +11 (60:71) i tri i po minuta pre kraja prelomili meč u svoju korist.

U pobedničkom timu Miro Bilan je postigao 17, Marko Spisu 15, a Mikele Vitali 14 poena. Bolji od ostalih u ekipi Pistoje bili su Žan Salumu sa 15 i Aristide Landi sa 14 poena.