Superkup Italije: Preokret Virtusa protiv Fortituda

Italija 4. sep. 202023:04 > 23:05
Srdjan Stevanovic, Getty Images Sport

U meču trećeg kola B grupe Superkupa Italije košarkaši Virtusa predvođeni trenerom Aleksandrom Đorđevićem opravdali su ulogu favorita i odličnom igrom u trećoj četvrtini prelomili meč protiv gradskog rivala Fortituda 87:73.

Fortitudo je bolje otvorio meč, održavao je u prve dve četvrtine dvocifrenu prednost, najviše +13, da bi na odmor otišao sa 46:35.

Povezano

Međutim, u trećoj četvrti je ekipa Aleksandra Đorđevića zaigrala daleko bolje i taj period igre dobila sa čak 20 poena razlike (31:11) i potpuno preokrenula rezultat.

U poslednju četvrtinu Virtus je ušao sa +9 da bi rutinski održavao i povećavao prednost i na kraju slavio sa 87:73.

Najefikasniji na parketu bio je Amerikanac iz redova Fortituda Adrijan Benks sa 17 poena, a u pobedničkom timu njegov zemljak Džulijan Gembl sa 16 poena.

U pobedničkom timu Miloš Teodosić je na parketu proveo 26 i po minuta i imao 12 poena uz šest asistencija i pet skokova. Isti broj poena sakupio je i Amar Alibegović. Stefan Marković je igrao 23 minuta i imao sedam poena uz osam skokova i dve asistencije.

U istoj grupi Kremona je kao domaćin došla do prve pobede pošto je savladala Ređinu rezultatom 75:69. Posle tri kola Virtus ima maksimalan učinak dok preostale tri ekipe imaju po jednu pobedu i dva poraza.

Standings provided by SofaScore LiveScore

U grupi A ekipa Armani Olimpije iz Milana je došla do četvrte pobede savladavši tim Breše 81:67. Najefikasniji na parketu bio je Malkom Dilejni sa 25 poena za tim Armanija, a pratili su ga Kajl Hajns sa 12 i Luiđi Datome sa 11. Za ekipu Breše Kanađanin Keni Čeri je imao 18 poena, a po 12 Endrju Krouford i Tajler Kalinoski.

U drugom meču grupe Vareze je na svom parketu bio bolji od Kantua 84:77. U ovoj grupi ubedljivo vodi Armani sa sve četiri pobede.