Superkup Italije: Pobede Venecije i Treviza

Italija 8. sep. 202022:27 > 22:30
SK

U četvrtom kolu A lige košarkaškog Superkupa Italije dve ubedljive pobede domaćih timova, Venecija je u derbiju bila bolja od Trsta, a Trevizo od Trenta.

Ekipa Treviza više nego ubedljivo savladala je na svom parketu Trento 91:67.

Povezano

Osim nekoliko uvodnih minuta domaćin je vodio tokom čitave utakmice. Već posle prve četvrtine imao je prednost od plus 11 (27:16), da bi u poslednjoj četvrtini bilo čak 30 koševa razlike (81:51). Na kraju je domaćin zasluženo slavio rezultatom 91:67.

U ekipi iz Treviza su dominirali Džefri Kerol i Dejvid Logan. Prvi je imao 18 poena uz četiri skoka, drugi 17 poena, tri skoka i isto toliko asistencija. Pratio ih je kapiten Mateo Imbro sa 15 poena, četiri skoka i šest asistencija.

U poraženom timu DžaKorej Vilijams je imao 15 poena, pet skokova i dve asistencija, a domaći igrač Davide Paskolo 13 poena, sedam skokova i asistenciju.

I u drugom meču je slavio domaći tim. Vencija je u derbiju grupe savladala ekipu iz Trsta 79:62.  Po četvrtinama 21-15, 15-17, 24-14, 19-16.

Gosti iz Trsta su osim sredinom druge četvrtine (24:24) tokom čitavog meča bili u minusu, koji se povećavao kako je utakmica odmicala. U poslednje dve četvrtine domaćin je bez većih problema održavao dvocifrenu prednost i na kraju zasluženo pobedio.

Najefikasniji na parketu bio je Amerikanac Mičel Vot sa 22 poena, a na suprotnoj strani bio je domaći igrač Huan Manuel Fernandez sa 17 poena.