Armani ruši redom, Ristić solidan u porazu

Košarka ostalo 15. nov 202021:49 > 22:48
7Days EuroCup

U nedelju su na programu bila četiri susreta 8. kola italijanske lige. Postignuti su sledeći rezultati: Sasari - Brindizi 87:100, Kantu - Armani Milano 71:89, Vareze - Virtus Roma 98:88, Breša - Trento 73:80.

U Sasariju je pala stotka! Domaći nisu imali rešenja za raspoloženi tim Brindizija, koji je meč započeo silovito, a tako ga i završio. Bio je to meč sa velikim brojem poena, o čemu svedoči i rezultat poluvremena 46:56.

Kod pobednika se istakao Di Anđelo Harison sa 24 poena, 5 skokova i 4 asistencije, a u poraženoj ekipi Miro Bilan je postigao 29 poena i dodao 7 skokova.

Armani je zadržao oreol nepobedivosti i lidersku poziciju u palakanestru i posle gostovanja u Kantuu. Domaćin je pružio ozbiljniji otpor samo na startu, posle čega su Milanezi preuzeli inicijativu.

Najbolji igrač utakmice bio je prvotimac Armanija Serđo Rodrigez, sa 24 koševa i 6 asistencija, a Srbin Vladimir Micov je za 21 minut zabeležio 7 poena, pri čemu je šutirao slobodna bacanja 6-5. U domaćoj ekipi Džejmi Smit je upisao 18 koševa i 4 asistencije.

Vareze je relativno lako izašao na kraj sa Rimljanima. Najbolji u pobedničkom sastavu je bio dabl-dabl tandem, argentinski as Luis Skola, sa učinkom 19 koševa i 15 skokova i Entoni Mors sa 18 poena 11 skokova. Kod poraženih, Tomaso Baldaso je za punih 40 minuta igre postigao 26 poena, uz 6 skokova.

Trento je u gostima savladao Brešu, tako što je slomio otpor domaćina posle prvog perioda i nametnuo svoj ritam. Breša je posle prve četvrtine vodila 25:13, ali su gosti u drugoj uspostavili ravnotežu, a u nastavku rezultatski odmakli koliko je bilo potrebno za trijumf.

U pobedničkom sastavu istakao se Martin sa dabl-dabl partijom, 19 poena i 10 skokova, a u Breši je bolji od ostalih bio Brns sa 18 koševa i 7 skokova, dok je Srbin Dušan Ristić za nepunih 14 minuta postigao 10 poena, pri čemu je za dva poena šutirao 5-4 i tome dodao 3 skoka.

Na tabeli vodi Armani Milano sa 8-0, zatim slede: Brindizi 7-1, Venecija 5-2, Virtus Bolonja i Skavolini Pezaro 4-3, Sasari i Trento 4-4, Ređo Emilija 3-2, Varese 3-5, Trst, Kantu, Trevizo 2-3, Kremona 2-4, Breša i Virtus Roma 2-6 i Fortitudo Bolonja 1-6.