Virtusu gradski derbi, Teodosić 14 asistencija!

Italija 22. nov. 202020:01 > 20:12
7DayEurocup/Virtus via Giulia Pesino

U derbiju 9. kola italijanskog palakanestra Armani Milano je slavio protiv Venecije na svom parketu 86:72. A u velikom gradskom derbiju, Virtus Bolonja je kao gost savladala Fortitudo Bolonju 71:91, dok je Kantu porazio Virtus Romu - 101:85.

Milanezi su zadržali čelnu poziciju i ostali neporaženi, a do devete pobede stigli su posle bolje igre u većem delu susreta. Gosti su ozbiljno zapretili na startu utakmice i prvu deonicu rešili u svoju korist, ali su domaći posle dodali gas i na poluvremenu imali prednost od pet poena (44:39), koju su u nastavku uvećali.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Zak Lidej sa 20 koševa i 6 skokova, a u Veneciji se istakao Isak Fotu sa 20 poena i 5 skokova.

Kantu je kod kuće ubedljivo porazio Virtus Romu – 101:85 na meču, u kojem je skoro sve vreme kontrolisao igru i rezultat. U pobedničkom sastavu istakao se Donte Tomas sa 21 poenom i 12 skokova, a u poraženom Tomaso Baldaso je upisao 19 poena i 8 skokova.

U velikom gradskom derbiju, na terenu Fortitudo Bolonje, ubedljivo je slavio tim Virtusa – 71:91. Izabranici trenera Aleksandra Đorđevića su od prvog minuta susreta nametnuli ritam i održavali neznantnu rezultatsku prednost. U poslednjoj četvrtini Virtus je definitivno slomio otpor domaćih, koji su se potpuno predali i doživeli visok poraz.

U pobedničkoj ekipi igrači su ravnomerno rasporedili košgeterski učinak. Alesandro Pajola je zabeležio 14 poena i 2 asistencije, Džoš Adams 13 koševa i 3 skoka. Stefan Marković je za 21 minut postigao 5 poena i dodao 2 skoka i 3 asistencije, dok je Miloš Teodosić sa 28 minuta upisao 7 koševa, 4 skoka i čak, 14 asistencija.

U redovima poraženih Vesli Saunders je uknjižio 20 koševa, 2 skoka i 2 asistencije.

Trento je tesno poražen od Varezea na svom terenu. Domaći su imali inicijativu i rezultatsku prednost u prvoj četvrtini, ali gosti su preuzeli kontrolu nad igrom i rezultatom u drugoj i trećoj deonici i na kraju pobedili.

Vareze je predvodio argentins veteran Luis Skola sa 20 poena i 7 skokova, a najefikasniji je bio Toni Daglas sa 28 koševa, uz 8 skokova i 6 asistencija. Džeremi Morgan je bio najbolji pojedinac u poraženom sastavu, a postigao je 23 koša i tome dodao 7 skokova.

Brindizi je zadržao priključak iza vodećeg Armanija pobedom kod kuće nad Brešom (74:71). Domaći je odoleo naletima gostiju i održavao minimalno vođstvo većim delom utakmice. Najistaknutiji u pobedničkoj ekipi bio je Di Anđelo Herison sa 19 koševa i 3 skoka, a u Breši, Srbin Dušan Ristić je upisao 14 poena i 4 asistencije.

Pezaro je deklasirao Ređo Emiliju (84:63), tako što je preuzeo inicijativu od druge četvrtine i do kraja susreta dominirao. U pobedničkom timu najbolji je bio argentinski as Karlos Delfino sa 19 koševa i 8 skokova, a u poraženoj ekipi Tomas Kajzlink je ubacio 12 koševa.

Poredak na tabeli: Armani 9-0, Brindizi 8-1, Pezaro, Virtus Bolonja, Venecija 5-3, Sasari 4-4, Varese, Trento 4-5, Ređo Emilija, Treviso 3-3, Kantu 3-4, Test 2-3, Kremona 2-4, Virtus Roma, Breša 2-7, Fortitudo Bolonja 1-7.