Armani gazi redom, Micov na nivou

Giuseppe Cottini/Euroleague Basketball via Getty Images

U okviru 10. kola elitne italijanske lige u nedelju je odigrano šest utakmica. Postignuti su ovi rezultati: Virtus Bolonja - Sasari 78:83, Venecija - Trento 71:79, Trevizo - Pezaro 91:81, Vareze - Milano 70:96, Brindizi - Kantu 85:71 i Ređo Emilija - Kremona 56:85.

Trento je osvojio pobedničke bodove na gostovanju u Veneciji posle bolje igre od domaćina u većem delu susreta. Venecija je uspela da dobije treću četvrtinu (22:16), ali sve ostalo bilo je u znaku gostiju, koji su rutinski čuvali vođstvo tokom cele utakmice.

Povezane vesti

U pobedničkom timu Geri Braun je ostvario dabl-dabl sa 24 poena, 2 skoka i 10 asistencija, a Kori Vilijams je uknjižio 22 koša i 9 skokova, dok je u Veneciji bolji od ostalih bio Majkl Bramos, sa 19 poena, 6 skokova i 2 asistencije.

Trevizo je rutinski pobedio boljeplasiranu ekipu Pezara. Domaći su, uglavnom, držali konce igre u rukama i nisu dozvolili gostima da naprave preokret. U pobedničkom sastavu Mikal Sokolovski je ubacio 23 koša i dodao 7 skokova i 2 asistencije, a David Logan 18 koševa, 3 skoka i 2 asistencije.

U ekipi Pezara po 22 poena postigli su Džastin Robinson i Marko Filipoviti. Ovaj prvi imao je i 3 skoka i 7 asistencija, a drugi je dodao 11 skokova za dabl-dabl.

Armani je nastavio sa dominacijom u palakanestru, posle 10. kola je ostao neporažen, a najnoviju pobedu ostvario je sa pola snage u gostima protiv Varezea. Debakl domaćih je bio izvestan već na poluvremenu, kada je na semaforu stajalo 32:55, a Milanezi su do kraja susreta i povećali razliku.

U Armaniju je Zak Lidej zabeležio 18 poena, 3 skoka i 2 asistencije i Vladimir Micov 12 koševa, 3 skoka i 2 asistencije, a za Vareze Luis Skola 23 koša i 5 skokova i Toni Daglas 20 poena, 3 skoka i 2 asistencije.

Brindizi je na svom parketu rutinski savladao Kantu. Domaći su tokom čitave utakmice održavali rezultatsku prednost, koja je u drugom poluvremenu postala dvocifrena i mirno trijumfovali.

Nik Perkins je predvodio saigrače do pobede sa dabl-dabl izdanjem, upisao je 23 poena i 10 skokova, a u ekipi Kantua Dante Džonson 17 poena, 4 skoka i 3 asistencije.

Kremona je deklasirala Ređo Emiliju u duelu, u kojem su izostala bilo kakva uzbuđenja. U pobedničkom timu najbolji  su bili Dalton Houms sa 19 poena i 5 skokova i Džervis Vilijams sa dabl-dabl partijom, 18 koševa i 10 skokova.

Kod poraženih Brendon Tejlor je ubacio 15 poena i dodao 6 skokova i 3 asistencije.

Poredak na tabeli palakanestra: Armani Milano 10-0, Brindizi 9-1, Sasari, Virtus Bolonja, Pezaro i Venecija 5-4, Trento 5-5, Ređo Emilija 4-4, Trevizo 4-4, Vareze 4-6, Kremona 3-4, Kantu 3-5, Breša 3-7, Trst 2-3, Virtus Roma 2-7, Fortitudo Bolonja 1-8.