Bolonjezi lagano do pobede, Teo i Stefan 15 asistencija

Italija 27. feb. 202121:52 > 22:59
Princscreen

Virtus Bolonja je sa pola snage savladala Vareze - 85:76 u subotnjem meču 20. kola italijanske Serije A, a na preostala dva susreta postignuti su sledeći rezultati: Sasari - Venecija 95:88 i Brindizi - Trst 81:74.

Gosti iz Varezea su prilično ambiciozno ušli u utakmicu, ceo prvi period bili u jednocifrenom vođstvu, ali kada su se izabranici Aleksandra Đorđevića probudili sve je rešeno očas posla. Na kraju poluvremena je bilo „plus 10“ za Bolonjeze (39:29), a zatim i „plus 20“ na kraju trećeg perioda (68:48) i do kraja je viđeno rutinsko otaljavanje posla.

U pobedničkoj ekipi Džoš Adams je upisao 21 poen, 3 skoka i 2 asistencije, a Marko Belineli 13 poena, 5 skokova i 2 asistencije. Srpski tandem Marković – Teodosić se po običaju, istakao asistencijama. Stefan Marković je za 21 minut upisao 3 poena (2-0 za dva, 1-1 za tri), imao 4 skoka i 9 asistencija, a Miloš Teodosić za 19 minuta je uknjižio 4 poena (3-1 za dva, 4-0 za tri), 2 skoka i 6 asistencija.

U Varezeu je najbolji bio Toni Daglas sa dabl-dabl partijom, 19 poena, 13 skokova i 5 asistencija, a Luis Skola je uknjižio 12 koševa, 2 skoka i asistenciju.

Sasari je savladao tim Venecije posle mnogo preokreta i sigurnije igre u završnici. Prva četvrtina je pripala domaćima, a druga gostima, da bi Sasari preuzeo konce igre u svoje ruke početkom trećeg perioda i do kraja kontrolisao rezultat.

U timu pobednika Filip Krušlin je upisao 20 poena, 2 skoka i 2 asistencije, a Miro Bilan 18 poena, 6 skokova i 3 asistencije. Za Veneciju Stefano Tonut je zabeležio 24 poena, 3 skoka i 2 asistencije.

Brindizi je protiv Trsta svih 40 minuta bio u vođstvu, koje je maksimalno iznosilo 16 poena  (35:19 u drugoj četvrtini) i rutinski pobedio.

U pobedničkom sastavu Derek Vilis je imao dabl-dabl, 15 skokova i 10 skokova i 3 asistencije, a Darijus Tompson 14 poena, 4 skoka i 5 asistencija, a Milton Dojl iz Trsta je zabeležio 19 poena i 1 skok.

Tabela: Milano 15-2, Brindizi i Sasari 13-5, Virtus Bolonja 13-6, Venecija 12-7, Pezaro 9-9, Trst 9-10, Breša i Trevizo 8-10, Fortitudo Bolonja 7-10, Ređo Emilija 7-11, Trento i Kremona 6-12, Kantu 5-13, Vareze 5-14, Virtus Roma 0-0.